Maritávora 20leté Tawny portské

1 260 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
  • Typ: 20leté portské Tawny (lahvováno 2011)
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 20 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
  • Aroma: výrazné tóny koření a sušeného ovoce

 

  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Maritávora je malé rodinné vinařství v regionu Douro Superior v centru národního parku. Jeho tradice sahá až do roku 1870. V současnosti se o vinařství stará Manuel Gomes Mota. Obhospodařuje 15 hektarů vinic, které se nachází v nadmořské výšce okolo 500 m.n.m.. Zajímavostí je i přes 100 let stará bílá vinice umístěná kousek od budovy vinařství. 

Tohle prémiové portské víno bylo lahvováno v roce 2011. Tudíž letos se jedná už o 30leté portské. Hrozny na výrobu tohoto vína se sklízí ručně. Poté se do kvasícího moštu v určitý moment přidá 77% vinný destilát. Díky tomu zůstane ve víně vysoký zbytkový cukr (v tomto případě okolo 105 g/l) a vysoký obsah alkoholu (20%). Výsledné víno zraje ve francouzských dubových sudech. Poté dojde k mísení různě starých vín tak, aby průměr použitých vín dal 20 let.

Víno má jantarovou barvu se zlatavými odlesky. Ve vůni najdete tóny sušeného ovoce, koření, jemný nádech dubového sudu. Snadno rozpoznáte sušené meruňky, rozinky nebo oříšky. V chuti je velmi intenzivní a komplexní. Dlouhá doba zrání se projeví jak na barvě, kdy u vína probíhá proces tzv. mikrooxidace v dubových sudech. Díky tomu se vínu mění barva z tmavé rubínové na jantarovou. Zrání pak získává víno intenzivnější a vyzrálejší chuť. 

Toto luxusní portské víno dodáváme v dřevěné dárkové krabičce.

Servírování a skladování

Doporučujeme podávat při teplotě 17 °C. Servírujte v menší sklence tulipánového tvaru. Skladujte v chladu a temnu v ležaté poloze. Tento typ vína zraje v dubových sudech a v lahvi se už výrazně nezlepšuje. Po otevření spotřebujte nejlépe do jednoho měsíce. Jedná se o prémiové portské víno, které si jistě každý z vás chce vychutnat v co nejlepší kondici.

Doporučujeme podávat k dezertům s medem a mandlemi, crème brûlée, k výrazným sýrům, foie gras nebo chuťově výrazným paštikám.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Tawny, 20leté
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
Aroma: výrazné tóny koření a sušeného ovoce
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Maritávora bylo založeno v roce 1870. Zakladetelem byl José Junqueiro Júnior. Maritávora se nachází v přírodním parku horní Douro. Zdejší oblast má podle odborníků ještě stále velký nevyužitý potenciál pro výrobu vín. Současným majitelem vinařství je Manuel Gomes de Mota. Výroba klasických vín probíhá v malé budově vinařství hned pod vinicemi. Na kopci nad vinařství se rozprostírá vinohrad, který je přes 100 let starý. A je po právu chloubou vinařství. Celé vinařství postupně přechází do režimu BIO produkce. Co se týká produkce portských vín, tak na té spolupracují s větším vinařstvím Barrao de Vilar. V současní době v naší nabídce naleznete z Maritávory vyšší řady právě portských vín. Pouze z tohoto vinařství nabízíme 20-leté portské víno. Za vyzkoušení rozhodně stojí i portské LBV z roku 2005. 

maritávora