Maritávora 20leté Tawny portské

1 260 Kč
Skladem
  • Typ: 20leté portské Tawny
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 20 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
  • Aroma: výrazné tóny koření a sušeného ovoce

 

  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

20leté portské je prémiové víno typu Tawny. Před nalahvováním zrálo v menších dubových sudech po dobu 20 let. Vlivem dlouholetého zrání má víno typickou jantarovou barvu. Díky vyzrálejšímu charakteru má výraznější aroma sušeného ovoce. Typické jsou například rozinky nebo fíky. Samozřejmý je i nádech dubových sudů. Ve vůni naleznete i široké spektrum koření. Má úžasně dlouhou dochuť.

Toto luxusní portské víno dodáváme v dřevěné dárkové krabičce.

Servírování a skladování

Doporučujeme podávat při teplotě 17 °C. Servírujte v menší sklence tulipánového tvaru. Skladujte v chladu a temnu v ležaté poloze. Tento typ vína zraje v dubových sudech a v lahvi se už výrazně nezlepšuje. Po otevření spotřebujte nejléle do jednoho měsíce. Jedná se o prémiové portské víno, které si jistě každý z vás chce vychutnat v co nejlepší kondici.

Doporučujeme podávat k dezertům s medem a mandlemi, crème brûlée, k výrazným sýrům, foie gras nebo chuťově výrazným paštikám.

Umístění vinic

Vinice se nacházejí v regionu Horní Douro. Podle odborníků má tato oblast, co se produkce vín týče, do budoucna velký potenciál. Vinice jsou v nadmořské výšce 500 m.n.m. Půda je zde břidlicovitá, klima tu je kontinentální. Během dozrávání hroznů tu často panují velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Vinařství postupně přechází na pěstování hroznů v režimu organického (BIO) hospodaření.

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Tawny, 20leté
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
Aroma: výrazné tóny koření a sušeného ovoce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Maritávora bylo založeno v roce 1870. Zakladetelem byl José Junqueiro Júnior. Maritávora se nachází v přírodním parku horní Douro. Zdejší oblast má podle odborníků ještě stále velký nevyužitý potenciál pro výrobu vín. Současným majitelem vinařství je Manuel Gomes de Mota. Výroba klasických vín probíhá v malé budově vinařství hned pod vinicemi. Na kopci nad vinařství se rozprostírá vinohrad, který je přes 100 let starý. A je po právu chloubou vinařství. Celé vinařství postupně přechází do režimu BIO produkce. Co se týká produkce portských vín, tak na té spolupracují s větším vinařstvím Barrao de Vilar. V současní době v naší nabídce naleznete z Maritávory vyšší řady právě portských vín. Pouze z tohoto vinařství nabízíme 20-leté portské víno. Za vyzkoušení rozhodně stojí i portské LBV z roku 2005. 

maritávora