Beira Interior

Beira Interior je nejhornatější region Portugalska. Nachází se tu také nejvyšší hora kontinentálního Portugalska - Torré (1993 m.n.m). Kvůli hornatosti regionu je pěstování vinné révy pro zdejší vinaře opravdová výzva. Potýkají se s velmi krátkým růstovým obdobím, které je naštěstí poměrně horké.

Vinice jsou vysázené ve vysoké nadmořské výšce, okolo 800 m.n.m.. Díky tomu jsou zde produkovaná červená vína hodně ovocná, převažují tóny červeného ovoce, jemný nádech bylinek a kouře. V závěru jsou příjemně šťavnatá. Naopak bílá vína jsou hodně minerální a svěží. Místní chladnější klima jim perfektně svědčí. A na jaké tu narazíte odrůdy? Z červených odrůd se tu pěstuje Alfrocheiro, Trincadeira, Touriga Nacional, Murufo a Bastardo. Bílé odrůdy nejčastěji zastupuje Síria, Arinto nebo Malvasia.

Kromě vysoké nadmořské výšky je zajímavostí také stáří vinohradů. Narazit tu můžete na velmi staré vinohrady a naopak mladé vinaře, kteří si zakládají na autentičnosti a používají při výrobě vín opět přírodní kvasinky. Spousta vinohradů je také obhospodařována v režimu BIO produkce. Výjimkou není ani vinařství Quinta da Biaia, které pro vás dovážíme. Na produkci vín tu dohlíží mladý talentovaný vinař Luís Leocádio

3 položek celkem