degustace portských vín Infantado

ZDARMAZDARMA
degustační sada portských vín Infantado
1 450 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: portská vína
  • Region: Douro

 

  • Vína v sadě: Tawny, Ruby, bílé portské, Ruby reserva
  • Počet lahví v sadě: 4x750 ml 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

Quinta do Infantado je rodinné vinařství s tradicí od roku 1816. Najdete ho v malé vesničce Covas do Douro v blízkosti města Pinhão. Jejich nabídka portských vín je zajímavá hlavně tím, že v jejich nabídce najdete polosuchá červená portská vína a suché bílé portské. Pojďme si je postupně představit. 

Pokud se rozhodnete uspořádat si takovou malou degustaci portských vín, tak nejprve dejte bílé portské vychladit. Ochutnejte ho hned jako první. Jednak proto, že je bílé a zadruhé proto, že je suché. Bílé portské víno zraje v dubových sudech stejně jako červené Tawny. Přes póry dubového sudu probíhá proces řízené oxidace vína. Díky tomu bílé víno tmavne a získává jantarovou barvu. Ve vůni najdete sušené ovoce, vyzrálé broskve a jemný nádech koření. V chuti jsou ovocné tóny také rozpoznatelné. Tím, že má víno nižší zbytkový cukr, tak je u vína intenzivnější chuť pálenky, která se používá pro dolihování vína. Tohle bílé víno je naprosto skvělé do koktejlu Portonic.  Na recept mrkněte na blog.

Jako druhé bych si otevřela Tawny. Vyrábí se stejně jako bílé portské. Zraje v dubových sudech procesem řízené oxidace. Na rozdíl od bílého portského ale Tawny barvu ztrácí. Z tmavé barvy se zráním stává hnědá až jantarová v závislosti na délce zrání. Ve vůni najdete tóny sušeného ovoce, dubového sudu a koření. Doporučuji víno před podáváním lehce vychladit na teplotu okolo 16°C. 

Jako třetí si otevřete lahev ruby. Možná by pro vás bylo i zajímavé vzít si ještě jednu skleničku a do jedné nalít základní ruby a do druhé Ruby reservu a tyto dvě vína porovnat. Já tohle dělám moc ráda, protože se k vínům mohu vracet, porovnávat a lépe si uvědomím a zapamatuji rozdíly mezi jednotlivými víny. Portské Ruby ať už základní nebo reserva zrají vždy bez přístupu kyslíku. Cílem je zachování intenzivní rubínové barvy a chuti čerstvého ovoce. Ve vůni obou ruby snadno rozpoznáte intenzivní tóny červeného ovoce, švestek a u Infantada pak i jemný nádech bylinek. U reservy jsou ovocné tóny koncentrovanější. Reserva zraje delší dobu než základní Ruby. Základní portská vína zrají okolo 3 let a reserva pak 5-6 let. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Typ: portská vína
Druh: polosuchá a suchá portská
Region: Douro
Odrůdy: Tawny, Ruby, bílé, Ruby reserve
Počet lahví: 4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta do Infantado bylo založeno v roce 1816. Nachází se v malé vesničce Covas do Douro. Nijak si nepotrpí na modernizace, a proto se snaží vyrábět vína tradičními výrobními postupy. Jejich portská vína jsou méně sladká než je běžné. Mezi portskými víny jsou klasifikována jako polosuchá, kromě bílého portského, které nese označení suché. Vinařství Quinta do Infantado nikdy nemělo vlastní sklepy v Portu. Proto dlouhou dobu nemohli svá portská vína vyvážet. Dříve totiž bylo dané zákonem, že export veškerých portských vín musel jít přes přístavní město Porto, kde museli mít exportní firmy své sklady. Infantado zde sklady nemělo, a proto se dostala jejich portská vína na zahraniční trhy až poté, co byl tento zákon zrušen v roce 1986. I to je důvod, proč tato vína nejsou příliš rozšířená. My vám nabízíme možnost tato skvělá vína ochutnat na většině našich akcí. 

infantado