Blog

Architektura: 8 moderních vinařství

upr.-uvod

Když se mluví o portugalském vinařství, většina lidí si vybaví město Porto a v něm sklepy s portskými víny. Není to ale zdaleka jen Porto. Po celém Portugalsku jsou vysázeny vinice. Vinařství tady zažívá období velkých modernizací. Nové budovy na zpracování hroznů dnes obdivuje celý svět. Pojďme se společně podívat, která vinařství si rozhodně zaslouží světový obdiv. 

10 nejhezčích kiosků v Lisabonu

uv1

V tomto článku se společně mrkneme na Lisabonskou specialitu. A tím není nic jiného než místní kiosky s občerstvením. Portugalsky se jim říká “quiosque”. Vybrala jsem pro vás takzvaně TOP 10. Tak se na ně pojďme společně podívat. 

Quinta do Crasto aneb cesta ze stínu velkých firem na výsluní

upr1

V tomto článku se zaměříme na nováčka v naší nabídce - vinařství Quinta do Crasto. Ve skutečnosti se ale o žádného nováčka nejedná. Vinařství totiž vzniklo už v roce 1615! Má obrovskou tradici a produkuje skvělá celosvětově uznávaná vína. Tak si pojďme vinařství trochu víc představit. 

Vlaková trať Linha do Douro

cesta vlakem v údolí Douro

Z našeho blogu už každý jistě ví, kde se nachází údolí řeky Douro a co tuto oblast proslavilo. Ano, je to především region portského vína. Ale věděli jste také, že údolím vede úžasná železniční trať? O ní právě bude náš další článek. 

Festivaly a akce na Madeiře od ledna do června

Madeira

Souostroví Madeira je známé především pro svoje přírodní krásy. Kromě toho se tu však během roku koná velké množství kulturních akcí, které byste při návštěvě Madeiry neměli vynechat. Kalendář událostí na Madeiře je velmi pestrý a nabytý po celý rok. Díky tomu lehce poznáte místní tradice a zvyky. Na své si tu přijdou milovníci kultury, sportu, gastronomie i přírody.

Recept na portugalský Bolo Rei

recept na Bolo Rei

Bolo Rei v překladu znamená královský koláč. Peče v Portugalsku vždy na Vánoce. Podle tradice se do koláče ukryje fazole Fava a ten kdo jí najde musí obstarat Bolo Rei na další Vánoce. V tomto článku se společně mrkneme na to, jak takový Bolo Rei doma připravit. 

Portugalské vánoční tradice

Vánoce v Portugalsku

Portugalské vánoční tradice jsou velmi podobné jako ve zbytku Evropy. I přesto ale mají své místní zvyky a speciální pokrmy. My se na ně teď společně podíváme.

Červené vs. bílé víno, v čem se liší

červené nebo bílé víno

Rozdíl mezi červenými na bílými víny není jenom v barvě a v tom, jaké hrozny použijete. V tomto článku se podíváme na pár dalších odlišností mezi těmito dvěma víny. 

10 skrytých vyhlídek v Lisabonu

úvod-torel-upraveno

Lisabon je vybudovaný na sedmi kopcích. Díky tomu tu naleznete velkou spoustu vyhlídek (portugalsky Miradouro). Některé jsem hodně profláknuté. Jiné zase dobře ukryté. A právě na ty ukryté se my v článku zaměříme. 

Nejlepší regiony pro letní dovolenou v Portugalsku

rd3

Portugalsko patří mezi nejvíc navštěvované země v Evropě. Důvodů je hned několik - skvělé počasí, dobrá kuchyně, ledový oceán a mnoho dalšího. To vše dělá z Portugalska skvělou destinaci pro letní dovolenou. Pojďme si společně představit ideální regiony pro letní dovolenou. 

Vinho Verde, víno jako žádné jiné

Vinho Verde z vinařství Ventozela

Portugalsko proslavila produkce dvou stylů vín, které nemohou být už více odlišné: Portské víno a Vinho Verde. Portské je nejvíc vyhledávané v zimě. Je pro něho typický vysoký obsah alkoholu (19 - 22 %), mohutná a bohatá chuť. V zimě krásně zahřeje, a je tak ideálním společníkem na křesle před krbem. Vinho Verde je naprostým opakem portského vína. Je lehké, svěží a nejčastěji bílé. Je ideálním společníkem pro jarní a letní měsíce. 

Mohou pít vegani vína?

víno pro vegany

Spousta z nás si dlouhou dobu myslela, že vína jsou samosebou veganská. Jsou přeci z hroznů. Ale není to tak zcela pravda. Při výrobě vín se totiž používá řada ingrediencí, které nejsou vegany tolerovány. Jedním takovým příkladem jsou vaječné bílky, které se používají jako čiřidlo. Vína s označením veganská ale přesto existují. Pojďme se společně podívat, jak se tato vína liší a jak je poznáme v obchodech.

Stránka 1 z 3 - 35 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.