Blog

Douro, místo, kde zrají hrozny na portská vína

douro uvod upr

Pokud se vydáte poznávat krásy Porta, pak by byla velká škoda, kdybyste si na pár dní nezajeli do údolí Doura. Je to nejkrásnější vinařská oblast v Portugalsku, ve světovém měřítku se pohybuje také na předních příčkách a právem je zapsaná na seznamu UNESCO. V tomto článku pro vás mám pár tipů na to, co navštívit, jaká vína ochutnat a kde je nejlepší se ubytovat.

Dá se stihnout projít Porto za víkend?

upr5

Rozhodně ano. Centrum Porta zase není svojí rozlohou tak velké, aby se hlavní památky a zajímavá místa nedaly obejít za víkend. Dá se to v pohodě projít celé pěšky. My jsme do Porta přiletěli v pátek v poledne a odjížděli jsme v pondělí opět kolem poledne do údolí Doura. Co navštívit? Na to se právě teď spolu podíváme.

Chystáte se do Porta? Mám pro vás pár tipů!

foto upr 1

Porto, to byla první zastávka na naší svatební cestě. Během cestování jsem pro vás posbírala pár zajímavých informací o místní dopravě, památkách, restauracích, vinárnách a taky jsme navštívili pár sklepů s portskými víny. V tomto článku se zaměřím na dopravu a ubytování. V dalším pak na to, co v Portu rozhodně nesmíte minout. 

Místo, odkud máte Lisabon jako na dlani

upr6

Někdo už asi tuší, jakému místu bude tento článek věnovaný. A pro ty kdo netuší, je to socha Ježíše, která se tyčí na protějším břehu. Je odsud perfektní výhled na Lisabon a červený most 25. dubna. Povíme si něco o parametrech sochy, důvodu její výstavby a také o tom, jak se na sochu co nejlépe dost. Tak pojďme na to. 

18 hodně zvláštních portugalských jídel

upr. francesinha

Součástí poznávání nových zemí je i poznávání jejich gastronomie. Portugalsko nabízí spoustu skvělých jídel, ale v repertoáru mají také dost zvláštních pokrmů. A právě na ty se v našem novém článku zaměříme. Tak pojďme na to.

Jak dobře znáte Portugalsko?

Na náš blog už nějakou dobu přidávám články o různých portugalských místech. Spousta z vás už také Portugalsko navštívila a někteří si ho zamilovali stejně jako my. A proto jsem pro vás připravila kvíz, ve kterém si ověříte, jak moc vlastně Portugalsko znáte.

Ověřit můžete i znalosti vašich kamarádů. Jednoduše jim kvíz pošlete a uvidíte, kdo je na tom lépe. Já už prověřila celou svoji rodinu a dospěla jsem k závěru, že nejvíc mě poslouchá moje ségra, protože dosáhla nejlepšího skóre :-).

Spustit kvíz

 

Jak jsou na tom Portugalci s michelinskými hvězdami?

upr uvod2

V posledních týdnech jsou velkým tématem v gastronomii michelinské hvězdy. V Praze jednu hvězdu obhájily dvě restaurace. Avšak kdo by tipoval, že Portugalci jsou na tom hůř, ten by se šeredně mýlil. Portugalsko má totiž letos hned 26 restaurací oceněných michelinskou hvězdou. A my vám v našem novém článku prozradíme, které to jsou!

Aroma ve víně: Co je dobře? A co špatně?

fotky na blog úprava

V tomto článku se zaměříme na vůně, které můžeme najít ve vínech. Naučíme se je rozpoznávat a podíváme se na to, jaké aroma je typické pro populární portugalské odrůdy: Touriga Nacional a Alvarinho.

Co Portugalci jedí k pivu? Přece tremoco!

tremoco upr

Tato luštěnina je v Portugalsku obrovsky populární. Často se jí říká mořské plody chudých (marisco  de pobres) nebo populární mořské plody (marisco poplular). A o co se vlastně jedná? To se dozvíte v tomto článku. 

Sao Miguel, zelený klenot uprostřed Atlantiku

uvod 1

Ostrovu Sao Miguel se po právu přezdívá “zelený ostrov”. Neskutečná příroda, jezera, čajové plantáže, pěstování ananasů, rozpálené sopečné jámy zvané caldeiras a pozorování velryb. To všechno můžete najít na jednom ostrově, stačí doletět na Sao Miguel. 

Faial, sopečně nejaktivnější ostrov

upr1

Faial je ostrov vzdálený od Pica pouhé tři kilometry a z Madaleny trvá cesta pouhých 30 minut. My jsme si na tenhle ostrov vyčlenili jeden den. V plánu jsme měli půjčit si scooter a projet se po ostrově. Jenže nám počasí změnilo plány…

Timeout Market v Praze?

upr1

Víte, jaká je nejvíc navštěvovaná atrakce v Lisabonu? Ne, není to žádný kostel, památka nebo muzeum. Je to Timeout Market na Cais do Sodre. A podobné místo by mělo vzniknout brzy i v Praze.

Pico, ostrov s dvoutisícovkou uprostřed

pico uvod

Pico je ostrov, který nás ohromil svojí bujnou vegetací, unikátními vinicemi a samozřejmě dvoutisícovkou uprostřed. Hodně turistů ho navštěvuje právě kvůli výstupu na Pico. Zdolají vrchol a vrací se zpět na některý z okolních ostrovů. Já doporučuji se zdržet déle. Proč? To se dozvíte v tomto článku.

Stránka 1 z 5 - 56 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.