Pocas LBV 2010 portské

530 Kč
Vyprodáno
  • Typ: portské víno LBV
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 20 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz, Tinto Cao
  • Aroma: lesní ovoce, květiny, tabák

 

  • Zbytkový cukr: 114 g/l
  • Obsah kyselin: 3,8 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Zkratka LBV znamená Late Bottled Vintage = pozdně nalahvované ročníkové víno. Tento typ vína se vyrábí pouze v dobrých ročnících. Víno je vyrobeno z nejkvalitnějších portských vín ze sklizně roku 2010. Hrozny se sbírají na vinici, jejíž stáří se pohybuje v rozmezí od 40 do 60 let. Na velmi starých vinicích se sklízí velmi koncentrované hrozny. Také hrozny jsou ideální právě pro výrobu ročnkových vín. LBV totiž zraje bez přístupu kyslíku a má potenciál se dále zlepšovat v lahvi. V lahvi může zrát i více než 20 let. Proto je potřeba víno vyrábět z vysoce koncentrovaných a chuťově bohatých hroznů. Víno vyrobené z takových hroznů má lepší potenciál pro další zrání. Výsledné víno zraje po dobu 4 let ve velkokapacitních dubových nádržích. Toto portské víno bylo lahvováno v roce 2015.

Barva vína je tmavá rubínová. Vůně je velmi komplexní s tóny lesního ovoce, květin a tabáku. Víno je v chuti velmi bohaté a mohutné. I přesto je velmi elegantní. Má dlouhý závěr s výraznou ovocnou dochutí. Víno dodáváme v elegantní dárkové krabičce. 

Servírování a skladování

Servírujte při teplotě 17°C. Servírujte v menší skleničce tulipánového tvaru. Víno nebylo před lahvováním filtrováno ani stabilizováno. Může tedy obsahovat přirozený sediment. Doporučujeme před podáváním dekantovat. Uchovávejte v chladu a temnu v ležaté poloze. Víno se může při správném uskladnění ještě dále zlepšovat. Po otevření spotřebujte do jednoho týdne, aby jste si vychutnali víno v té nejlepší kondici. 

Doporučujeme podávat ke krémovým sýrům, hořké čokoládě, dezertům typu brownies a kachnímu masu. 

Získaná ocenění

medaile1

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: LBV
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz
Aroma: plné ovocné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Pocas bylo založeno v roce 1918. Původně vyráběli vinnou pálenku pro velké firmy produkující portská vína. V průběhu let se ale rozhodli vyrábět svoje vlastní portská vína. Od roku 1975 stojí v čele firmy již třetí rodinná generace. V tuto chvíli vlastní firma Pocas 100 hektarů vinic v certifikované oblasti Douro. Vyrábí nejen portská vína ale i kvalitní klasická červená a bílá vína. Své sklepy mají stále umístěné i v Portu. Z tohoto města se dřívě muselo do světa expotovat veškeré portské víno. Bylo to dané zákonem. Dnes již tento zákon neplatí, ale firma Pocas stále umísťuje část sudů s portskými víny do svých sklepů v Portu. Velkou část vín skladují i ve svých prostorách přímo v údolí Doura. V roce 1999 získala firma významné ocenění od časopisu Revista do Vinhos - "Producent roku v kategorii portských vín". Velké úspěchy sbírají hlavně portská vína. Doteď získali za svá portská vína 30 zlatých, 67 stříbrných a 31 bronzových medailí. Firma disponuje i zásobami velmi starých portských včetně ročníkových vín. Na objednávku jsme tak schopni sehnat i určitý ročník portského vína. Pokud se v daném roce takové portské ve firmě Pocas vyrobilo. 

pocas-1