Maritávora LBV 2005 portské

510 Kč
Vyprodáno
  • Typ: portské víno LBV
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 20 %

 

  • Odrůdy: Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz
  • Aroma: plné ovocné

 

  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Tento typ vína se vyrábí pouze v letech, kdy je velmi nadprůměrně dobrá sklizeň. Hrozny pro toto portské víno byly zpracovány tradiční metodou šlapání v kamenných nádržích zvaných "lagares". Je to nejtradičnější způsob zpracování hroznů v Portugalsku. Při šlapání hroznů hraje typická portugalská hudba a jeden člověk udává tempo šlapání. Hrozny se šlapou několik dní. Poté víno putuje do velkokapacitních nádrží zvaných "tonels". Zde zrálo po dobu 6 let. Poté bylo nalahvováno. 

Díky šlapání hroznů má víno velmi tmavou rubínovou barvu. Ve vůni je patrné čerstvé ovoce. Výrazné jsou tóny švestek, višní a ostružin. V chuti je víno velmi bohaté, plné a ovocné. Má příjemný dlouhý harmonický závěr. 

Servírování a skladování

Servírujte při teplotě 17°C. Servírujte v menší skleničce tulipánového tvaru. Víno nebylo před lahvováním filtrováno ani stabilizováno. Může tedy obsahovat přirozený sediment. Doporučujeme před podáváním dekantovat. Uchovávejte v chladu a temnu v ležaté poloze. Víno se může při správném uskladnění ještě dále zlepšovat. Po otevření spotřebujte do jednoho týdne, aby jste si vychutnali víno v té nejlepší kondici. 

Doporučujeme podávat k čokoládovému fondantu s vanilkovou zmrzlinou, čokoládovému dortu s malinovou omáčkou, hořké čokoládě. 

Šlapání hroznů

Hrozny se v kamenných nádržích šlapou několik dnů. V průběhu šlapání jsou přibližně 2-3 hodinové přestávky. Díky těmto přestávkám začíná mošt kvasit. Většina vinařství nahradila kamenné nádrže automatickými lisy. Vinařství Maritávora si zachovalo tři kamenné nádrže a v nich zpracovávají hrozny pro svá prémiová vína. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: LBV
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Franca, Tinta Barroca, Tinta Roriz
Aroma: plné ovocné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Maritávora bylo založeno v roce 1870. Zakladetelem byl José Junqueiro Júnior. Maritávora se nachází v přírodním parku horní Douro. Zdejší oblast má podle odborníků ještě stále velký nevyužitý potenciál pro výrobu vín. Současným majitelem vinařství je Manuel Gomes de Mota. Výroba klasických vín probíhá v malé budově vinařství hned pod vinicemi. Na kopci nad vinařství se rozprostírá vinohrad, který je přes 100 let starý. A je po právu chloubou vinařství. Celé vinařství postupně přechází do režimu BIO produkce. Co se týká produkce portských vín, tak na té spolupracují s větším vinařstvím Barrao de Vilar. V současní době v naší nabídce naleznete z Maritávory vyšší řady právě portských vín. Pouze z tohoto vinařství nabízíme 20-leté portské víno. Za vyzkoušení rozhodně stojí i portské LBV z roku 2005. 

maritávora