Gáudio Clássico 2013 Magnum suché červené

865 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Alentejo
  • Obsah alkoholu: 14,5 %

 

  • Odrůdy: 40 % Touriga Nacional, 40 % Alicante Bouschet, 10 % Aragonez, 10 % Tinta Miuda
  • Aroma: borůvky, švestky, ostružiny, čokoláda

 

  • Zbytkový cukr: 1,4 g/l
  • Obsah kyselin: 6,6 g/l
  • Objem lahve: 1 500 ml

 

  • trademark-logo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Na vinici, kde se pěstují hrozny pro výrobu vína Gáudio Clássico, se vyskytuje převážně břidlicovitá půda. Poté co se hrozny sklidí, se umístí do chladících místností, kde je teplota 10°C. Po 12 hodinách se réva odstopkuje a putuje do automatických lisů. Výsledné víno zraje z části v nerezových nádržích a z části ve francouzských dubových sudech. Takto víno zraje po dobu 7 měsíců. Poté se smísí a vliv dubového sudu je jemnější a příjemnější. Víno je lahvováno nejdříve po 12 měsících zrání. 

Víno má granátově červenou velmi sytou barvu. První, co vás po otevření lahve zaujme, je velmi výrazné aroma. Ve vůni naleznete ostružiny, borůvky, švestky a v závěru i příjemný nádech hořké čokolády. Víno je úžasně plné a chuťově bohaté. Tříslovina je již zakulacená a víno se tím pádem dobře pije. Víno je vhodné i pro vyznavače veganství. 

Víno je dodáváno v nádherné 1,5l lahvi typu Magnum a zabaleno ve stylové dřevěné krabici s látkovým uchem.

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte při teplotě 15-16°C. Doporučujeme otevřít alespoň půl hodiny před podáváním. Ideální čas pro spotřebu tohoto vína uvádí vinař rok po nalahvování a potenciál zrání je až 8 let. 

Doporučujeme podávat k červenému vyzrálému masu pomalu pečenému v troubě a díky dlouhému jemnému závěru se hodí i k rybě pečené v troubě. Fajn je i kombinace s pečeným králíkem s hořčičnou omáčkou (blog Kitchenstory.cz).

Příběh vína

Gáudio v portugalštině i latině znamená štěstí nebo také radost. 

Získaná ocenění

medaile-pro-web

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Alentejo
Typ: červené víno
Odrůdy: Touriga Nacional, Aragonez, Tinta Miuda,Alicante Bouschet
Aroma: borůvkový džem, koření, dubové podtóny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Projekt vinařství Ribafreixo byl zahájen v roce 2007. Celý projekt byl nápadem dvou mužů. Prvním z nich byl Mário Pinheiro, rodák z Jižní Afriky a druhý byl Nuno Bicó, rodák z Alenteja. Spojili své síly a začali budovat zcela nové vinařství. Koupili vinice v samém srdci vinařské oblasti Alentejo. Jejich vinice se nachází poblíž města Vidigueira. První roky svojí sklizeň zpracovávali v prostorách u svého hlavního vinaře Paula Laureana. Před třemi lety dokončili stavbu svojí vlastní budovy na vinici Moinho do Branco. Zajímavostí je, že mají v nabídce více bílých vín než červených. Většina vinařství v Portugalsku to má přesně naopak. Téměř všichni mají větší zastoupení čevených vín. Zdejší vinici totiž chrání pohoří před přílišným horkem, a proto se tu daří hlavně bílým hroznům. Vinařství je velmi inovativní. Na jaře 2016 kompletně vyměnili etikety všem svým vínům a začala tak nová éra tohoto vinařství. 

ribafreixo