Dárková sada Crasto červená vína

800 Kč
Skladem (5 ks)
  • Typ: suchá červená vína
  • Region: Douro Superior, Douro

 

  • Počet lahví v sadě: 2x750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah dárkové sady

Charakteristika vín

Dárková sada vín potěší určitě každého, kdo má rád plnější červená vína. Zároveň je zajímavá tím, že se vína vyrábějí každé v jiné oblasti. Vinař zůstává stejný. Tím pádem můžete vyzkoušet práci jednoho vinaře ve dvou různých regionech. A věřte tomu, že je o co stát. Vinařství Quinta do Crasto má tradici ve výrobě vín v údolí řeky Douro od roku 1615

Červené víno Crasto Douro DOC 2019 se vyrábí v oblasti středního Doura. Tedy v oblasti proslavené výrobou portských vín. Dnes se tu kromě portských daří vinařům vyrábět i vysoce ceněná kvalitní červená vína. Víno má sytou červeno-fialovou barvu. Ve vůni jsou nejvýraznější tóny vyzrálého červeného ovoce. Chuť je příjemná ovocná. Tříslovina není příliš mohutná, ale jak je pro mladší vína typické, tak je výraznější. V závěru lehká sladší dochuť. Má slušný potenciál pro další zrání v lahvi. Přeci jen je ještě dost mladé. Když se rozhodnete vypít ho právě teď, pak si naplno užijete ovocnou chuť. Pokud ho necháte nazrát, zakulatí se tříslovina a víno bude velmi elegantní s ovocnými tóny. 

Červené víno Crasto Douro Superior DOC 2018 se vyrábí ve velmi nadějné a rozvíjející se oblasti horního Doura. Zdejší oblast je považována za dosud ještě pořádně neobjevenou světem. Vinná réva tu čelí extrémním podmínkám, protože se jedná o nejsušší část celého údolí Doura. Oproti předchozímu vínu, zrálo toto víno delší dobu ve francouzských dubových sudech. Zrálo v nich celých 12 měsíců. Víno má temně fialovou barvu. Má velmi intenzivní aroma. Patrné jsou tóny vyzrálého lesního ovoce. Zráním v dubovém sudu získalo víno příjemný kořeněný nádech. Víno je harmonické s výraznější tříslovinou. V chuti je ovocné a plné. Má svěží a dlouhý závěr. 

Na vnitřní straně dárkového boxu máte vyobrazenou hlavní budovu vinařství Quinta do Crasto, která se nachází v oblasti středního Doura. Od této budovy je krásný výhled na jejich terasovité vinice a na řeku Douro. 

Servírování a skladování

Vína skladujte v chladu a temnu, ideálně v ležaté poloze. Podávejte je při teplotě okolo 17°C

Obě červená vína můžete podávat ke steakům, hovězím burgerům, králíkovi pečenému v troubě nebo i huse či kachně. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sady
Typ: červená vína a olivový olej
Druh: suchá
Region: Douro
Počet lahví: 2

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
PS Avatar autora | 20.2.2018
Velice.

Přestože je vinařství Quinta do Crasto nováčkem v naší nabídce, tak jeho kořeny sahají až do 17. století. V roce 1910 koupil vinařství Constantino de Almeida (spolumajitel Port house of Constantino). V roce 1980 převzala vinařství Constantinova vnučka Leonor se svým manželem - Jorge Roquette. Celé vinařství opravili a vytvořili z něho úspěšný rodinný podnik. V roce 1994 se změnila právní úprava v Portugalsku. Do té doby mohli vyvážet portská vína mimo Portugalsko pouze velké vinařské domy. Nový zákon umožnil vývoz i samostatným menším vinařům. Díky tomu od roku 1994 vyváží Quinta do Crasto svá portská i klasická suchá vína do celého světa. Od té doby patří Quinta do Crasto mezi nejlépe fungující rodinné podniky v údolí Doura. 

Vinařství se nachází v samém srdci regionu Douro (subregion Cima Corgo) mezi městy Peso da Régua  a Pinhao. Jejich vinice jsou vysázeny přímo na břehu a stoupají až do nadmořské výšky 600m.n.m.. Nejčastější jsou terasovité vinice, jako podloží převažuje břidlice. 

Pár stručných faktů o vinařství

  • Region: Douro
  • Rok založení: 1615
  • Majitelé: Jorge a Leonor Roquette
  • Hlavní vinaři: Dominic Morris, Manuel Lobo, Tomás Roquette
  • Velikost vinařství: 150 ha 
  • Velikost vinic: 70 ha
  • Roční produkce lahví: 816 000

crasto