Crasto Douro Superior DOC 2015 suché červené

350 Kč
Skladem
 • Typ: suché červené víno
 • Region: Douro Superior
 • Obsah alkoholu: 14 %

 

 • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz a Sousão
 • Aroma: lesní plody, koření

 

 • Zbytkový cukr: 2,1 g/l
 • Obsah kyselin: 5,2 g/l
 • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Z vinařství Quinta do Crasto jsme vám jako první představili víno Crasto Douro DOC 2015. Toto víno se vyrábí v oblasti Cima Corgo (střední Douro). Nyní vám představíme víno také z údolí Doura, ale z jejich další vinice, která se nachází v oblasti Douro Superior. Její název je Quinta da Cabreira. Zde má vinařství Crasto 110 hektarů vinic. Jedná se o nejsušší oblast v údolí Doura. Proto se zde také musel vybudovat důmyslný zavlažovací systém. Vinici rodina zakoupila v 90. letech. Vinná réva se tu pěstuje v nadmořské výšce od 130 m.n.m. do 600 m.n.m.. S tím, že maximální nadmořská výška pro červená vína je do 400 m.n.m.. První ročník vína Crasto Superior se vyrobil v roce 2008. Teploty v této oblasti velmi kolísají. V létě se tu pohybuje teplota okolo 45°C. S každými 100 metry se teplota mění v průměru o půl stupně. Velké teplotní rozdíly tady jsou i mezi dnem a nocí. Kdy v noci se výrazně ochlazuje. 

Ročník 2015 byl velmi suchý, přesto spadlo v této oblasti přesně tolik srážek, kolik vinná réva potřebovala. Vína z tohoto ročníku mají výbornou přirozenou svěžest, ovocný charakter a velmi dobrou strukturu. Hrozny po výrobu tohoto vína se sbíraly ručně  na vinohradu jehož stáří je 14 let. Poté se v přepravkách přemístily do vinařství, kde byly odstopkovány a jemně podrceny. Pak následovala fermentace při které se striktně kontrolovala teplota. Výsledné víno zrálo 12 měsíců ve francouzských dubových sudech. 

Víno má temně fialovou barvu. Má velmi intenzivní aroma. Patrné jsou tóny vyzrálého lesního ovoce. Zráním v dubovém sudu získalo víno příjemný kořeněný nádech. Víno je harmonické s výraznější tříslovinou. V chuti je ovocné a plné. Má svěží a dlouhý závěr. 

Servírování a skladování 

Skladujte v ležaté poloze, v chladu a temnu. Víno servírujte při teplotě 16 - 18°C. Doporučujeme otevřít minimálně 20 minut před podáváním

Doporučujeme podávat k jehněčímu masu pečenému s kořenovou zeleninou, hovězímu masu nebo vepřovému kolenu. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz a Sousão
Aroma: lesní plody, koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Přestože je vinařství Quinta do Crasto nováčkem v naší nabídce, tak jeho kořeny sahají až do 17. století. V roce 1910 koupil vinařství Constantino de Almeida (spolumajitel Port house of Constantino). V roce 1980 převzala vinařství Constantinova vnučka Leonor se svým manželem - Jorge Roquette. Celé vinařství opravili a vytvořili z něho úspěšný rodinný podnik. V roce 1994 se změnila právní úprava v Portugalsku. Do té doby mohli vyvážet portská vína mimo Portugalsko pouze velké vinařské domy. Nový zákon umožnil vývoz i samostatným menším vinařům. Díky tomu od roku 1994 vyváží Quinta do Crasto svá portská i klasická suchá vína do celého světa. Od té doby patří Quinta do Crasto mezi nejlépe fungující rodinné podniky v údolí Doura. 

Vinařství se nachází v samém srdci regionu Douro (subregion Cima Corgo) mezi městy Peso da Régua  a Pinhao. Jejich vinice jsou vysázeny přímo na břehu a stoupají až do nadmořské výšky 600m.n.m.. Nejčastější jsou terasovité vinice, jako podloží převažuje břidlice. 

Pár stručných faktů o vinařství

 • Region: Douro
 • Rok založení: 1615
 • Majitelé: Jorge a Leonor Roquette
 • Hlavní vinaři: Dominic Morris, Manuel Lobo, Tomás Roquette
 • Velikost vinařství: 150 ha 
 • Velikost vinic: 70 ha
 • Roční produkce lahví: 816 000

crasto