Červená vína z vinařství Adega Mae

ZDARMAZDARMA
Červená vína z vinařství Adega Mae
1 080 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suchá vína
  • Region: Lisabon

 

  • Vína z odrůd: Touriga Nacional, Touriga Franca, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon
  • Počet lahví v sadě: 4x750 ml 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

V této sadě můžete porovnat vína ze světově známých odrůd (Pinot Noir, Cabernet Sauvignon) s těmi, které jsou typické jen pro Portugalsko (Touriga Franca, Touriga Nacional). Všechna vína však pochází z jednoho regionu a vinařství. Je to vinařství Adega Mae a region je Lisabon. Vinařství se nachází asi 40 km severně od Lisabonu u městečka Torres Vedras. Jejich vinohrady jsou silně ovlivněny blízkostí Atlantiku. Jen vinohrady s červenými odrůdami jsou oproti těm s bílými ukryty víc ve vnitrozemí. V současnosti obhospodařují okolo 40 hektarů vinic. Tak si pojďme představit jednotlivá vína. 

Odrůda Pinot Noir

Odrůda Pinot Noir nevyniká nijak výraznou barvou, ta je spíš cihlově červená. Nejedná se ani o odrůdu, která by dávala mohutná vína. Spíš naopak. Vína jsou považovaná za lehčí, přesto jsou to vína zajímavá a odborníky velmi vyhledávaná. Region Lisabon se řadí spíš mezi chladnější regiony díky blízkosti Atlantiku. Tím pádem ve víně objevíte tóny červeného ovoce, černých třešní a svěží tóny černorybízového likéru Cassis. V chuti je víno velmi harmonické a elegantní. Má zajímavou ovocnou chuť. Perfektně vybalancovaná je i kyselina a tříslovina. Víno působí stále velmi živým dojmem. Je to sice desátá nejvíc vysazovaná odrůda na světě, ale v Portugalsku na ní téměř nenarazíte. Proto doporučuji nenechte si utéct možnost ochutnat portugalský Pinot Noir ;-).

Odrůda Touriga Nacional

Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni jsou typické tóny květin. Převažují fialky, které jsou typické právě pro odrůdu Touriga Nacional. Ve vůni snadno rozpoznáte i ostružiny a balsamico. Vše perfektně doplňuje jemný nádech dubového sudu a koření. Zrálo 11 měsíců ve francouzských dubových sudech. Víno má zakulacenou tříslovinu. Má dobrou strukturu a velmi harmonickou kyselinu. V závěru oceníte perfektní ovocnou dochuť.

Odrůda Touriga Franca

Pokud jste milovníky Merlotu a Malbecu, pak rozhodně vyzkoušejte tradiční portugalskou odrůdu Touriga Franca. Víno má výraznou rubínovou barvu. Ve vůni jsou pak snadno rozpoznatelné tóny vyzrálého ovoce, nejvýrazněji ucítíte vyzrálé švestky. Dále narazíte na tóny černorybízového likéru Cassis nebo na tóny balsamica. Z květinových tónů převažují růže a divoké květy. Díky zrání v dubovém sudu (12 měsíců) má také jemný nádech koření a dřeva. Víno má velmi dobrou strukturu, je středně plné se znatelnou tříslovinou. Celkově je elegantní a díky chladnějšímu regionu má také zachovanou příjemnou svěžest.  

Odrůda Cabernet Sauvignon

Víno má tmavou rubínovou barvu. Má bohaté aroma typické pro odrůdu Cabernet Sauvignon. Ve vůni jsou typické tóny zeleniny, snadno rozpoznáte jemnou vůni zelené papriky. Dále ve víně najdete tóny krabičky od tabáku. Víno zrálo 10 měsíců ve francouzských dubových sudech. Z ovocných tónů převažují ostružiny a borůvky. Příjemně zakomponované jsou ve víně i kouřové tóny a jemný nádech dubového sudu. V chuti je víno bohaté a plné. Má příjemně zakulacenou tříslovinu, která skvěle koresponduje s ovocnou chutí. Víno má intenzivní a dlouhý závěr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Typ: červená vína
Druh: suchá
Region: Lisabon
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Pinot Noir, Cabernet Sauvignon
Počet lahví: 4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae