Ecos da Sequeira DOC 2017 suché červené

220 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Douro Superior
  • Obsah alkoholu: 13,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Sousão, Tinta Roriz, Tinta Barroca
  • Aroma: borůvky, ostružiny, komopotované ovoce, dubový sud

 

  • Zbytkový cukr: 4,2 g/l
  • Obsah kyselin: 4,7 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Hrozny pro výrobu vína Ecos se sbírají ručně v oblasti Horního Doura. Podle odborníků má tato oblast velký potenciál pro výrobu vysoce kvalitních vín, který ještě není naplno využívaný. Po sběru následuje odstopkování a lisování hroznů. Poté mošt fermentuje v nerezových nádržích po dobu šesti dnů. Při fermentaci se teplota udržuje mezi 18 °C a 28 °C. Dále následuje zrání ve francouzských dubových sudech po dobu šesti měsíců

Víno má sytě rubínovou barvu. Ve vůni naleznete velmi výrazné aroma marmelády z lesního ovoce v kombinaci s jemnými tóny dubového sudu. Patrný je nádech kompotovaného ovoce. V chuti je příjemně ovocné a v samém závěru narazíte na chuť hořké čokolády a kakaa. Víno příjemnou tříslovinku. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 17°C. Doporučujeme otevřít minimálně 10 minut před podáváním. Ideálně zvolte větší sklenice. Víno se v nich během chvíle velmi pěkně rozvoní. Pozor: Víno nebylo před lahvování ani filtrováno ani stabilizováno, proto může obsahovat přirozený sediment. 

Doporučujeme podávat ke všem druhům červeného masa. Fajn je kombinace se steakem a batátovými hranolkami nebo třeba s hovězím burgerem s fíkovou omáčkou, kozím sýrem a rukolou. 

Vinařství

Vinařství Quinta da Sequeira je malé rodinné vinařství. Rozloha jejich vinic je 15 hektarů a jsou umístěny v oblasti horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Vinařství má tradici od roku 1899. V současnosti se o vinařství stará Mário Cardoso se svojí ženou. Všechny hrozny sbírají na vinicích ručně. Ručně jsou lepeny i etikety vín, proto se nezlobte, pokud některé z nich nejsou nalepeny zcela bezchybně. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Sousão, Tinta Roriz, Tinta Barroca
Aroma: borůvky, ostružiny, kompotované ovoce, dubový sud

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta da Sequeira leží v oblasti Horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Bylo založeno v roce 1899. Současným majitelem je Mário Cardoso (viz foto). O vinařství se stará společně se svojí ženou. Svojí rozlohou vinic se řadí spíš mezi menší vinaře. Jejich vína jsou velmi výrazná v aromatice i v chuti. Naprostá většina červených vín Quinta da Sequeira jsou plná výrazná vína s velkým potenciálem pro zrání v lahvi. Bílá vína jsou svěží a přitom krásně ovocná ve vůni. Specialitou vinařství je víno Late Harvest. Toto víno chutí připomíná slámová vína. Má výrazané medové tóny. 

sequeira