Dárková sada Rocim červená odrůdová vína

880 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suchá červená vína
  • Region: Alentejo

 

  • Počet lahví v sadě: 2x750 ml + luxusní dárková krabička

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah dárkové sady

Charakteristika vín

Dárková sada je složena ze dvou prémiových suchých červených vín z našeho milovaného vinařství Rocim. Vína jsou uložena v moderní, kvalitně zpracované krabičce s logem vinařství Rocim, kterou uzavřete magnetickou pečetí.

Prvním z vín je suché červené víno Rocim Alicante Bouschet 2021. Zajímavostí toho vína je způsob zpracování hroznů. Ty se po sběru umístí do žulových nádrží zvaných lagares a zde jsou zpracovány tradiční metodou šlapání hroznů. Výsledné víno se umístí do francouzských dubových sudů, kde dále zraje. Víno má temnou rubínovou barvu. Ve vůni je výrazné aroma lesního ovoce. Snadno rozpoznáte například borůvky nebo ostružiny. V chuti je víno také velmi bohaté. V ústech po ochutnání pocítíte explozi ovoce. Patrná jsou i tóny dubového sudu. Příjemný je i v závěru jemný nádech koření. Víno má harmonickou tříslovinu a vyvážené kyseliny.

Druhým vínem Rocim Touriga Nacional 2022. Tato odrůda je považována za královnu červených odrůd v Portugalsku. Víno zraje ve francouzských dubových sudech 11 měsíců a poté ještě 3 měsíce v lahvi než se dostane na pulty vinoték. Má sytě fialovou barvu. Ve vůni najdete zralé třešně a ostružiny. Pro odrůdu Touriga Nacional je typické aroma fialek. Patrné jsou i tóny koření, které víno získalo zráním v dubových sudech. Je velmi dobře strukturované. Toto víno má víno velmi dobrý potenciál pro další zrání v lahvi, samozřejmě při dobrém uskladnění. 

Servírování a skladování

Vína skladujte v chladu a temnu, ideálně v ležaté poloze. Víno podávejte je při teplotě okolo 17°C.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sady
Typ: červená vína
Druh: suchá
Region: Alentejo
Počet lahví: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim