Blog, Strana 2

Máme vedle Avokádo!

uvod 1

A ne jedno. Máme tu celý Gang. Jsou to naši noví sousedi. Po měsících pečlivých příprav otevřeli první avokádovou restauraci v Praze a opravdu to stojí za to. 

Jak naplánovat Azory

uvod

Azorské ostrovy stále nepatří k destinacím hojně navštěvovaným turisty. I když každoročně počet návštěvníků stoupá, tak tu pořád není masivní turistický ruch, na který jsme zvyklý v Evropě. Díky tomu se ale také před cestou hůř hledají informace. Proto jsem tu pro vás sepsala pár tipů na cestu.

Nejběžnější odrůdy používané na výrobu portských vín

upr-crasto

Už v předchozích článcích jsme zmiňovali fakt, že portská vína se nemohou vyrábět nikde jinde než v údolí řeky Douro v Portugalsku. Je to jediná certifikovaná oblast na výrobu portských vín. Zároveň je daný soupis odrůd, které lze na výrobu portského vína použít. A na ty nejběžnější červené odrůdy se teď společně podíváme.

Proč je Lisabon rájem pro foodies?

upr-pasteis-cover

Lisabon se v posledních letech stal velmi vyhledávanou destinací. Není to jen kvůli památkám, ale hlavně kvůli zdejší atmosféře a gastronomii. A proto jsem si řekla, že by nebylo od věci sepsat pár tipů na to, co byste tu měli určitě ochutnat. Tak jdeme na to. 

Španělská Cava versus Portugalská Bairrada

uvodni-foto_preview

Portugalci a Španělé jsou, zdá se, odvěcí rivalové. Tak jsme si řekli, proč nesrovnat právě jejich dvě nejpopulárnější šumivá vína. Španělskou Cavu bude reprezentovat vinařství AT ROCA a jeho Brut reserva 2015. Portugalsko bude zastoupené vinařem Luísem Pato a jeho šumivým vínem z odrůdy Baga a názvem Informal. Společně se mrkneme na to, jaké jsou rozdíly v regionech a použitých odrůdách, ve výrobě, zrání a tak dále a tak dále. Tak pojďme na to. 

Den Portugalska - hvězdou byl OMIRI

upr.2

Vždy 10. června slaví všichni Portugalci po celém světě tzv. Dia de Portugal neboli Den Portugalska. Tento národní svátek je spojený se smrtí jejich nejznámějšího básníka Luíse de Camõese. Zemřel 10. června 1580. Jeho nejznámějším literárním dílem jsou Lusovci. V básních popisuje hlavně éru zámořských objevů. Toto období je považováno za zlatou éru Portugalska. 

Luís Pato - rebel mezi vinaři

uvod

Bairrada je region umístěný v centrální části Portugalska a má velmi specifické podmínky pro pěstování vinné révy. Je blízko Atlantiku a zdejší písčité podloží má hodně společného s francouzským Bordeaux. Na vinohradu je i kamenitá půda, která má zase blízko k regionu Burgundsko. Vinohrady obklopují nejčastěji borovicové háje a eukalypty. Díky tomu mají sklizené hrozny velmi zajímavou chuť.

10 zajímavých faktů o vinařství Crasto

crasto

Vinařství Quinta do Crasto se nachází v centrální části údolí Doura poblíž města Pinhao. Zajímavá je jeho dlouholetá historie, ale nejen tak. Pojďme společně mrknout ještě na dalších pár zajímavostí. 

Architektura: 8 moderních vinařství

upr.-uvod

Když se mluví o portugalském vinařství, většina lidí si vybaví město Porto a v něm sklepy s portskými víny. Není to ale zdaleka jen Porto. Po celém Portugalsku jsou vysázeny vinice. Vinařství tady zažívá období velkých modernizací. Nové budovy na zpracování hroznů dnes obdivuje celý svět. Pojďme se společně podívat, která vinařství si rozhodně zaslouží světový obdiv. 

10 nejhezčích kiosků v Lisabonu

uv1

V tomto článku se společně mrkneme na Lisabonskou specialitu. A tím není nic jiného než místní kiosky s občerstvením. Portugalsky se jim říká “quiosque”. Vybrala jsem pro vás takzvaně TOP 10. Tak se na ně pojďme společně podívat. 

Quinta do Crasto aneb cesta ze stínu velkých firem na výsluní

upr1

V tomto článku se zaměříme na nováčka v naší nabídce - vinařství Quinta do Crasto. Ve skutečnosti se ale o žádného nováčka nejedná. Vinařství totiž vzniklo už v roce 1615! Má obrovskou tradici a produkuje skvělá celosvětově uznávaná vína. Tak si pojďme vinařství trochu víc představit. 

Vlaková trať Linha do Douro

cesta vlakem v údolí Douro

Z našeho blogu už každý jistě ví, kde se nachází údolí řeky Douro a co tuto oblast proslavilo. Ano, je to především region portského vína. Ale věděli jste také, že údolím vede úžasná železniční trať? O ní právě bude náš další článek. 

Stránka 2 z 5 - 56 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.