Blog, Strana 3

Festivaly a akce na Madeiře od ledna do června

Madeira

Souostroví Madeira je známé především pro svoje přírodní krásy. Kromě toho se tu však během roku koná velké množství kulturních akcí, které byste při návštěvě Madeiry neměli vynechat. Kalendář událostí na Madeiře je velmi pestrý a nabytý po celý rok. Díky tomu lehce poznáte místní tradice a zvyky. Na své si tu přijdou milovníci kultury, sportu, gastronomie i přírody.

Recept na portugalský Bolo Rei

recept na Bolo Rei

Bolo Rei v překladu znamená královský koláč. Peče v Portugalsku vždy na Vánoce. Podle tradice se do koláče ukryje fazole Fava a ten kdo jí najde musí obstarat Bolo Rei na další Vánoce. V tomto článku se společně mrkneme na to, jak takový Bolo Rei doma připravit. 

Portugalské vánoční tradice

Vánoce v Portugalsku

Portugalské vánoční tradice jsou velmi podobné jako ve zbytku Evropy. I přesto ale mají své místní zvyky a speciální pokrmy. My se na ně teď společně podíváme.

Červené vs. bílé víno, v čem se liší

červené nebo bílé víno

Rozdíl mezi červenými na bílými víny není jenom v barvě a v tom, jaké hrozny použijete. V tomto článku se podíváme na pár dalších odlišností mezi těmito dvěma víny. 

10 skrytých vyhlídek v Lisabonu

úvod-torel-upraveno

Lisabon je vybudovaný na sedmi kopcích. Díky tomu tu naleznete velkou spoustu vyhlídek (portugalsky Miradouro). Některé jsem hodně profláknuté. Jiné zase dobře ukryté. A právě na ty ukryté se my v článku zaměříme. 

Nejlepší regiony pro letní dovolenou v Portugalsku

rd3

Portugalsko patří mezi nejvíc navštěvované země v Evropě. Důvodů je hned několik - skvělé počasí, dobrá kuchyně, ledový oceán a mnoho dalšího. To vše dělá z Portugalska skvělou destinaci pro letní dovolenou. Pojďme si společně představit ideální regiony pro letní dovolenou. 

Vinho Verde, víno jako žádné jiné

Vinho Verde z vinařství Ventozela

Portugalsko proslavila produkce dvou stylů vín, které nemohou být už více odlišné: Portské víno a Vinho Verde. Portské je nejvíc vyhledávané v zimě. Je pro něho typický vysoký obsah alkoholu (19 - 22 %), mohutná a bohatá chuť. V zimě krásně zahřeje, a je tak ideálním společníkem na křesle před krbem. Vinho Verde je naprostým opakem portského vína. Je lehké, svěží a nejčastěji bílé. Je ideálním společníkem pro jarní a letní měsíce. 

Mohou pít vegani vína?

víno pro vegany

Spousta z nás si dlouhou dobu myslela, že vína jsou samosebou veganská. Jsou přeci z hroznů. Ale není to tak zcela pravda. Při výrobě vín se totiž používá řada ingrediencí, které nejsou vegany tolerovány. Jedním takovým příkladem jsou vaječné bílky, které se používají jako čiřidlo. Vína s označením veganská ale přesto existují. Pojďme se společně podívat, jak se tato vína liší a jak je poznáme v obchodech.

Sangria Májová

sangria-majova-uvod

Jaro už snad konečně dorazí i do Česka a já budu moct své brazilské kamarádce poslat fotku s teploměrem a teplotou nad 20°C. To aby přestala Čechám říkat “big Ice cream”! A protože my v CerFisu věříme v brzký příchod jara, a protože máj je lásky čas, přichystali jsme pro vás jeden skvělý recept na malinovou Sagrii. Nejprve si však tento nápoj představíme podrobněji.

Alves de Sousa - vítěz regionální ceny za architekturu

budova-uvod

Vinařství Alves de Sousa se stalo vítězem regionální ceny za architekturu. Tuto cenu získali od portálu “Great Wine Capitals”. Zvítězili se svojí novou budovou postavenou na vinici Quinta da Gaivosa. Pojďme se společně podívat do vnitřku této architektonicky úžasné budovy.

Víte, co která certifikace znamená?

certifikace potravin

V současné době je na trhu taková spousta certifikací, že se v nich málokdo vyzná. I nám se občas stává, že na výrobku vidíme logo nějaké certifikace a automaticky si myslíme, že musí jít o skvělý výrobek. Ale nejde třeba jen o marketing? Ach ty předsudky! Stává se vám to také? Pojďme se tedy společně podívat, co která certifikace vlastně znamená.

Kdy olivový olej přestává být extra panenský?

výroba olivového oleje

Často se ptáte, jak dlouho si extra panenský olivový olej uchová svoji kvalitu. Proto jsme se rozhodli přidat na náš blog tento článek, kde vám vysvětlíme, jak je to se životností olivových olejů.

Odrůda Touriga Nacional

upravené-1

Touriga Nacional je Portugalci nejvíc ceněná odrůda. Není se čemu divit, je totiž i nedílnou součástí portských vín, která Portugalsko proslavila. V tomto článku vám tuto odrůdu představíme podrobněji.

Stránka 3 z 5 - 56 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.