Blog, Strana 3

Vinho Verde, víno jako žádné jiné

Vinho Verde z vinařství Ventozela

Portugalsko proslavila produkce dvou stylů vín, které nemohou být už více odlišné: Portské víno a Vinho Verde. Portské je nejvíc vyhledávané v zimě. Je pro něho typický vysoký obsah alkoholu (19 - 22 %), mohutná a bohatá chuť. V zimě krásně zahřeje, a je tak ideálním společníkem na křesle před krbem. Vinho Verde je naprostým opakem portského vína. Je lehké, svěží a nejčastěji bílé. Je ideálním společníkem pro jarní a letní měsíce. 

Mohou pít vegani vína?

víno pro vegany

Spousta z nás si dlouhou dobu myslela, že vína jsou samosebou veganská. Jsou přeci z hroznů. Ale není to tak zcela pravda. Při výrobě vín se totiž používá řada ingrediencí, které nejsou vegany tolerovány. Jedním takovým příkladem jsou vaječné bílky, které se používají jako čiřidlo. Vína s označením veganská ale přesto existují. Pojďme se společně podívat, jak se tato vína liší a jak je poznáme v obchodech.

Sangria Májová

sangria-majova-uvod

Jaro už snad konečně dorazí i do Česka a já budu moct své brazilské kamarádce poslat fotku s teploměrem a teplotou nad 20°C. To aby přestala Čechám říkat “big Ice cream”! A protože my v CerFisu věříme v brzký příchod jara, a protože máj je lásky čas, přichystali jsme pro vás jeden skvělý recept na malinovou Sagrii. Nejprve si však tento nápoj představíme podrobněji.

Alves de Sousa - vítěz regionální ceny za architekturu

budova-uvod

Vinařství Alves de Sousa se stalo vítězem regionální ceny za architekturu. Tuto cenu získali od portálu “Great Wine Capitals”. Zvítězili se svojí novou budovou postavenou na vinici Quinta da Gaivosa. Pojďme se společně podívat do vnitřku této architektonicky úžasné budovy.

Víte, co která certifikace znamená?

certifikace potravin

V současné době je na trhu taková spousta certifikací, že se v nich málokdo vyzná. I nám se občas stává, že na výrobku vidíme logo nějaké certifikace a automaticky si myslíme, že musí jít o skvělý výrobek. Ale nejde třeba jen o marketing? Ach ty předsudky! Stává se vám to také? Pojďme se tedy společně podívat, co která certifikace vlastně znamená.

Kdy olivový olej přestává být extra panenský?

výroba olivového oleje

Často se ptáte, jak dlouho si extra panenský olivový olej uchová svoji kvalitu. Proto jsme se rozhodli přidat na náš blog tento článek, kde vám vysvětlíme, jak je to se životností olivových olejů.

Odrůda Touriga Nacional

upravené-1

Touriga Nacional je Portugalci nejvíc ceněná odrůda. Není se čemu divit, je totiž i nedílnou součástí portských vín, která Portugalsko proslavila. V tomto článku vám tuto odrůdu představíme podrobněji.

Recept na horké portské

fotky-na-blog-úprava1

Venku zima jako blázen a před námi čas Vánoc. To je podle nás ideální doba na šálek horkého portského. Zvládne to naprosto každý. Mrkněte na návod. 

Vliv dubových sudů na aroma a chuť vína

infa-sudy

V našem novém článku jsme se zaměřili na to, proč mají dubové sudy své jisté místo i v moderním vinařství. Existují různé druhy dubových sudů. Společně se na ně právě teď podíváme.

Zrání na kalech metodou Sur Lie

fotky-na-blog-úprava-upravneo

V popisu výroby vín se často setkáte s pojmem Sur Lie, překládaným také jako zrání na kalech. My se teď společně podíváme, co tato metoda obnáší a jaké má její použití výhody.

Nejznámější portugalské vinařské regiony

fotky-na-blog-úprava.jpg-regiony

Portugalské vinařství se dlouho dobu vyvíjelo v izolaci od okolního světa. Díky tomu je velmi pestré, co se týká pěstovaných odrůd. Většina místních odrůd se pěstuje pouze v Portugalsku a nikde jinde na světě je nenajdete.Společně se nyní podíváme na jednotlivé portugalské regiony a jejich typické odrůdy.

Typy portských vín

Douro

Portská vína proslavila v minulosti portugalské vinařství. My se společně podíváme v tomto článku, jaké vlastně existují typy portských. 

Straší nás siřičitany ve víně oprávněně?

obsahuje-siricitany

Dnes jsou velmi populární debaty o zdravém životním stylu. Je fajn, že se o stravování a celkově o gastronomii hodně mluví, protože jsme v této oblasti měli dlouhá léta nedostatky.

Stránka 3 z 4 - 50 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.