Karton Casal Garcia sladké Vinho Verde

1 110 Kč –19 %
Ulov v akci karton Casal Garcia Sweet
1 110 Kč –19 % 900 Kč
Poslední kus skladem
  • Typ: sladké Vinho Verde
  • Region: DOC Vinho Verde
  • Obsah alkoholu: 9 %

 

  • Odrůdy: Arinto, Azal, Loureiro, Trajadura
  • Aroma: tropické ovoce, med

 

  • Zbytkový cukr: 60 g/l
  • Obsah kyselin: 6,5 g/l
  • Objem lahve: 6x750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Hrozny na výrobu tohoto vína se pěstují na severu Portugalska ve stejnojmenné regionu - Vinho Verde. Z půdních typů tu převažuje písek a žula. Zdejší krajina je po celý rok stále zelená a je tu také oproti zbytku Portugalska dostatek srážek a vodních toků. Značka Casal Garcia vznikla v roce 1939. Od roku 1960 se řadí k nejvíc exportovaným značkám portugalských vín. Za produkcí této značky stojí vinařství Aveleda a v současnosti víno vyváží do sedmdesáti zemí světa. 

My vám nyní představuje sladkou verzi vína Casal Garcia. V našem sortimentu jsme doteď neměli žádné klasické sladké víno, a proto jsme se rozhodli přidat právě tohle Vinho Verde. I přes celkem vysoký obsah zbytkového cukru si víno zachovává příjemnou svěžest. Je to také díky mírnému perlení, na které u něj narazíte. Má světlou citrusovou barvu a je vyrobené ze čtyř typických odrůd pro sever Portugalska - Arinto, Loureiro, Azal a Trajadura. Ve vůni poznáte tóny tropického ovoce a jemný náznak medu. V chuti je hodně ovocné a šťavnaté. Má nízký obsah alkoholu 9%, což z něj činí perfektního společníka pro horké letní dny strávené u bazénu. Je to jednoduché osvěžující víno, které je v Portugalsku hodně oblíbené u mladé generace. 

Servírování a skladování

Víno podávejte vychlazené na teplotu 6-8°C. U tohoto typu vína je nezbytné správné vychlazení, protože pak je víno perfektně osvěžující i přes jeho vyšší zbytkový cukr.

Doporučujeme podávat k rybám a výraznějším dezertům. Je to takové univerzální víno, ideální je i samotné jako příjemné letní osvěžení u bazénu. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vinho Verde
Zbytkový cukr: Sladké
Typ vína: Bílé víno
Region: Vinho Verde
Bublinky: jemně perlivé
Odrůdy: Arinto, Azal, Loureiro, Trajadura
Aroma: tropické ovoce, med

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Aveleda bylo založeno v roce 1870. Od té doby je stále ve vlastnictví jedné rodiny. Nyní vinařství řídí už pátá generace, konkrétně potomci António Azevedo Guedes a Martim Guedes. Vinařství produkuje svá vína ve třech regionech - Douro, Vinho Verde a Bairrada. V jejich portfoliu vín najdete nejprodávanější značku vína Vinho Verde a tou je Casal Garcia. Vinařství Aveleda je díky této značce největším výrobce a exportérem Vinho Verde vín v Portugalsku. Celkově jí vyváží do sedmdesáti zemí světa. Značka jako taková vznikla v roce 1939. Obrovský komerční úspěch pak zaznamenává od permanentně od roku 1960. Vína se v tomto roce dostala na velké trhy jako byla Británie, Itálie nebo Brazílie. Od té doby se Casal Garcia řadí mezi nejvíc exportované značky vín v Portugalsku. V roce 1980 se stalo Portugalsko populární dovolenkovou destinací, díky tomu ještě vzrostla obliba vína v Británii. Značka byla oblíbená hlavně u žen. Víno totiž vyniká svojí svěžestí, nízkým alkoholem a mírným perlením. V současnosti je nejpopulárnější u mladé generace.