Arinto 2018 polosuché Vinho Verde

185 Kč
Vyprodáno
  • Typ: polosuché Vinho Verde DOC
  • Region: Vinho Verde
  • Obsah alkoholu: 13,5 %

 

  • Odrůdy: 100% Arinto
  • Aroma: citrusy, vyzrálá hruška 

 

  • Zbytkový cukr: 6,8 g/l
  • Obsah kyselin: 6,5 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Odrůda Arinto je typická pro sever Portugalska. Často bývá součástí místních cuvée a jako jednoodrůdové víno se vyrábí ojediněle. I to je důvod, proč jsme si vybrali vinařství Casal de Ventozela, umístěné v regionu Vinho Verde. Hrozny se sbírají ručně po 18 kg přepravkách. Následně se při nízké teplotě lisují. Fermentace probíhá při teplotě 16-18°C. Poté víno putuje do nerezových tanků, aby si zachovalo svoji svěžest. Před lahvováním je víno filtrováno a chladem stabilizováno.

Víno má krásnou citrusovou barvu. Má velmi intenzivní aroma a svěžest. Ve vůni rozpoznáte citrusy - limetku a citron. Patrné jsou i jemné tóny vyzrálých hrušek. Víno je úžasně šťavnaté a plné. V chuti je velmi komplexní s příjemnou svěžestí a vyváženou kyselinkou. Má dlouhý závěr s dochutí citrusů.

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte vychlazení na teplotu 8-10°C. U vín ze severu je důležité víno dobře vychladit, abyste si ho co nejlépe vychutnali.

Doporučujeme podávat k mořským plodům, kuřecímu a krůtímu masu, rybám (pstruh, losos) a lehkým letním salátům.

Odrůda

Odrůda Arinto se nejvíc vyskytuje na severu Portugalska právě v regionu Vinho Verde. Vína z této odrůdy jsou svěží, minerální s osvěžující kyselinkou. Nejčastěji naleznete ve víně aroma limetek, citronů a zeleného jablka. Díky výraznější kyselince je často součástí cuvée v oblasti horkého Alenteja. Cuvée tak dodává příjemnou svěžest. Díky kyselince je i vyhledávanou odrůdou pro výrobu šumivých vín.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vinho Verde
Zbytkový cukr: Polosuché
Typ vína: Bílé víno
Region: Vinho Verde
Bublinky: jemně perlivé
Odrůdy: 100% Arinto
Aroma: citrusy, vyzrálá hruška 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Casal de Ventozela bylo založeno v roce 1983. Vinice jsou situovány na severu Portugalska v regionu Vinho Verde. Konkrétně v subregionu Vale do Ave ve městečku Mogege. Vinařství proslulo hlavně výrobou jednoodrůdových vín z místní odrůd. Vinice se rozprostírají v nadmořské výšce od 100 m.n.m. do 200 m.n.m.. Celkově obhospodařují kolem 27 hektarů vinic. 

Zdejší klima je výrazně ovlivněno Atlantikem. Od oceánu proudí na vinice chladnější vzduch. Díky tomu jsou vína příjemně svěží a dobře pitelná. O výrobu vín se stará relativně mladý tým, který se nebojí kombinovat experimenty s tradičními postupy. Hlavními vinaři jsou Pedro Campos a Fernando Moura. 

Poznávacím znakem vín z tohoto vinařství je svěžest, výrazné aroma a vyváženost. Svěžest a moderní vzhled lahví vás jistě zaujmou. Na lahvích jsou vyobrazené typické znaky používané na tradičních portugalských kachličkách zvaných Azulejos. 

 
ventozela