Espadeiro 2020 polosuché růžové Vinho Verde

185 Kč
Skladem
  • Typ: DOC růžové Vinho Verde
  • Region: Vinho Verde
  • Obsah alkoholu: 11,5 %

 

  • Odrůdy: 100% Espadeiro
  • Aroma: maliny, lesní jahody

 

  • Zbytkový cukr: 9,5 g /l
  • Obsah kyselin: 8,2 g/ l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Casal de Ventozela se nachází v regionu Vinho Verde a bylo založeno v roce 1983. Jedná se o rodinné vinařství. Růžové víno vyrábějí z typické místní odrůdy Espadeiro. Tato odrůda má původ právě v regionu Vinho Verde. Hrozny se sbírají ručně po 18 kg přepravkách. Poté se přemístí do vinařství, kde se odstopkují a jemně lisují. Fermentace probíhá při teplotě 14-16°C. Poté se víno uloží do nerezových tanků, kde zraje na kalech. Zráním na kalech získá víno výraznější vůni a chuť. Takto zraje minimálně  měsíce. Před nalahvování se filtruje a chladem stabilizuje.

Víno má světle růžovou barvu. Je úžasně ovocné a svěžující. Ve vůni naleznete aroma malin a lesních jahod v kombinaci s jemnými květinovými tóny a smetanou. V chuti je velmi harmonické. Má vyváženou kyselinku, mineralitu a sladkost. Má dlouhou dochuť. Je jemně perlivé. V porovnání s předchozím ročníkem je o něco plnější. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte vychlazení na teplotu 8°C. 

Doporučujeme podávat k lehkým pokrmům jako jsou letní saláty, mořské plody připravované na grilu, ryby, panna cotta s jahodami, těstoviny s bazalkovým pestem a parmazánem.

Příběh vína a vinařství

Espadeiro je místní domorodá odrůda. Na severu v regionu Vinho Verde se z ní vyrábějí červená a růžová vína. Vinařství Casal de Ventozela obhospodařuje na severu Portugalska 25 hektarů vinic. Vinařství je vyhlášené díky produkci jednoodrůdových vín, což není pro Portugalsko příliš typické. Většina vinařů vyrábí vína z více odrůd. Pro sever je typické mírné perlení, které najdete i u lahví z toho vinařství.

Ocenění

Wines of Portugal Challenge - Silver   Commended International Wine Challenge

Doplňkové parametry

Kategorie: Vinho Verde
Zbytkový cukr: Polosuché
Typ vína: Růžové víno
Region: Vinho Verde
Bublinky: jemně perlivé
Odrůdy: 100% Espadeiro
Aroma: maliny, lesní jahody

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Casal de Ventozela bylo založeno v roce 1983. Vinice jsou situovány na severu Portugalska v regionu Vinho Verde. Konkrétně v subregionu Vale do Ave ve městečku Mogege. Vinařství proslulo hlavně výrobou jednoodrůdových vín z místní odrůd. Vinice se rozprostírají v nadmořské výšce od 100 m.n.m. do 200 m.n.m.. Celkově obhospodařují kolem 27 hektarů vinic. 

Zdejší klima je výrazně ovlivněno Atlantikem. Od oceánu proudí na vinice chladnější vzduch. Díky tomu jsou vína příjemně svěží a dobře pitelná. O výrobu vín se stará relativně mladý tým, který se nebojí kombinovat experimenty s tradičními postupy. Hlavními vinaři jsou Pedro Campos a Fernando Moura. 

Poznávacím znakem vín z tohoto vinařství je svěžest, výrazné aroma a vyváženost. Svěžest a moderní vzhled lahví vás jistě zaujmou. Na lahvích jsou vyobrazené typické znaky používané na tradičních portugalských kachličkách zvaných Azulejos. 

 
ventozela