Flor de Linho Alvarinho DOC 2022 suché Vinho Verde

255 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: DOC suché Vinho Verde
  • Region: Vinho Verde
  • Obsah alkoholu: 13 %

 

  • Odrůdy: 100% Alvarinho
  • Aroma: broskve, tropické ovoce, pomerančový květ 

 

  • Zbytkový cukr: 4 g/l
  • Obsah kyselin: 6 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

 

  • MUNDUS-VINI-2023-SILVER-1-1000x484cmb2023-gold-medal

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Odrůda Alvarinho je jednou z prvních odrůd, která se v Portugalsku začala lahvovat jako jednoodrůdové víno. Nejčastěji jsou vinohrady s touto odrůdou umístěné v regionu Vinho Verde konkrétně na úplném severu v subregionu Minho. Pro Alvarinho je typické, že dává vína s vyšším obsahem alkoholu. Vína z této odrůdy bývají plnější v chuti a je možné je delší dobu skladovat. Je to v současnosti nejpopulárnější bílá odrůda na severu Portugalska, svůj věhlas si získala hlavně díky produkci vysoce kvalitních vín. Nevýhodou jsou nižší výnosy z keře.

Hrozny na výrobu tohoto vína se sklízí na vinohradech na severu Portugalska v blízkosti Atlantiku. Převažuje tu žulové podloží s příměsí břidlice. Macerace hroznů trvá 24h poté následuje fermentace, která trvá 18 dní a teplota se udržuje v rozmezí od 16 °C do 17°C. 

Víno má světlou citrusovou barvu. Ve vůni najdete tóny broskví, tropického ovoce a pomerančového květu. V chuti je víno bohaté s příjemnou mineralitou. Je příjemně svěží jako mladé ale má i potenciál pro další zrání. Má dlouhou dochuť. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte vychlazené na teplotu 8-10°C. U vín ze severu je důležité víno dobře vychladit, aby byly, co nejvíc osvěžující.

Doporučujeme podávat k sushi, lehčím těstovinám, letním salátům, drůbežímu masu, rybám nebo k mořským plodům. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Bílé víno
Region: Vinho Verde
Odrůda: 100% Alvarinho
Aroma: broskve, tropické ovoce, pomerančový květ

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství 3 Rostos jsem objevila na jaře 2023 na veletrhu Prowein v Dusseldorfu. Zaujaly mě jejich etikety, a tak jsem ze zvědavosti vína ochutnala. A musím říct, že jsem byla opravdu překvapená. Všechna vína byla skvělá. A proto jsme se rozhodli představit vám jejich řadu vín Flor de Linho. Název vinařství v překladu znamená "3 tváře". Symbolizuje předávání znalostí a vášně pro vína po 3 generace. V současnosti vyrábí tohle vinařství vína ve dvou regionech - Vinho Verde a Douro. My jsme si vybrali zatím vína jen z regionu Vinho Verde. Na jejich vinicích na severu Portugalska převažují lokální odrůdy jako je Avesso, Alvarinho, Loureiro a Azal. Přivezli jsme pro vás i dvě netradiční vína -  PET NAT a oranžové víno. 

3 rostos