Sada odrůdových vín Vinho Verde z vinařství 3 Rostos

ZDARMAZDARMA
sada zelených vín Vinho Verde
950 Kč
Skladem (>6 ks)
Složení: bílá vína Vinho Verde DOC
Region: Vinho Verde
Vinařství: 3 Rostos
Téma: ochutnávka odrůdových Vinho Verde z vinařství 3 Rostos

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady


Sada vín z vinařství 3 Rostos

Zajímají vás portugalské lokální odrůdy? Pak je tato sada pro vás jako dělaná. V rámci této sady ochutnáte čtyři místní odrůdy, které jsou typické pro sever Portugalska. Těmi jsou Avesso, Alvarinho, Loureiro a Azal. A věřte mi, že je opravdu co objevovat.

V sadě ochutnáte odrůdu Avesso. Pro ni je typická výrazná mineralita. Ve vůni najdete tóny zelených mandlí nebo grapefruitu. Další lokální odrůdou je Loureiro. Je to aromatičtější odrůda, u které najdete květinové tóny a tóny tropického ovoce. Z celé sady se jedná o nejaromatičtější odrůdu. Na úplném severu Portugalska se nejvíc daří odrůdě Alvarinho. Ta dává vína s výraznějším tělem, plnější a mají často i vyšší obsah alkoholu. Poslední lokální odrůdou v sadě je Azal. Já jsem se s touto odrůdou setkala úplně poprvé a příjemně mě překvapila. Ve vůni jsou tóny exotického ovoce, citrusů nebo třeba zeleného jablka. Bude vyhovovat všem, kteří neholdují vínům s výraznou kyselinou. Tak pojďte vína vyzkoušet a uvidíte, která odrůda se stane vaší oblíbenou.

Nezapomeňte před vaší degustací vína perfektně vychladit, a to na teplotu okolo 8-9°C. Přeji vám příjemnou ochutnávku!

Přijde vám škoda nevyužít dvě volná místa v kartonu? Pak zkuste sadu všech bílých vín z vinařství 3 Rostos!

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Typ: bílá vína
Region: Vinho Verde
Počet lahví: 4
Téma: ochutnávka odrůdových Vinho Verde z vinařství 3 Rostos

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství 3 Rostos jsem objevila na jaře 2023 na veletrhu Prowein v Dusseldorfu. Zaujaly mě jejich etikety, a tak jsem ze zvědavosti vína ochutnala. A musím říct, že jsem byla opravdu překvapená. Všechna vína byla skvělá. A proto jsme se rozhodli představit vám jejich řadu vín Flor de Linho. Název vinařství v překladu znamená "3 tváře". Symbolizuje předávání znalostí a vášně pro vína po 3 generace. V současnosti vyrábí tohle vinařství vína ve dvou regionech - Vinho Verde a Douro. My jsme si vybrali zatím vína jen z regionu Vinho Verde. Na jejich vinicích na severu Portugalska převažují lokální odrůdy jako je Avesso, Alvarinho, Loureiro a Azal. Přivezli jsme pro vás i dvě netradiční vína -  PET NAT a oranžové víno. 

3 rostos