Sada bílých vín z vinařství 3 Rostos

ZDARMAZDARMA
sada odrůdových bílých vín ze severu Portugalska
1 420 Kč
Skladem (>6 ks)
Složení: bílá vína
Region: Vinho Verde
Vinařství: 3 Rostos
Téma: ochutnávka nových vín z vinařství 3 Rostos

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady


Sada vín z vinařství 3 Rostos

Vinařství 3 Rostos jsem objevila při svojí jarní cestě na veletrh Prowein v Düsseldorfu. Zaujala mě kompletně všechna jejich vína. Vynikají svojí aromatikou a svěžestí, ale přesto plnou a zajímavou chutí. V této sadě můžete ochutnat jejich kompletní nabídku suchých bílých vín. Čtyři vína jsou vyrobená z tradičních portugalských odrůd, kterým se daří na severu Portugalska a dvě vína jsou vyrobená z mezinárodních odrůd. Těmi jsou Sauvignon Blanc a Chardonnay. Mým favoritem je Sauvignon, skvěle voní, má nižší zbytkový cukr, což mi vyhovuje a je úžasně svěží a tím pádem perfektně pitelné. Chardonnay má typické máslové tóny, jemné tóny bílých broskví, žlutého melounu nebo třeba nashi hrušky. Je vidět, že oběma mezinárodním odrůdám sever Portugalska velmi svědčí.

Z lokálních odrůd v sadě ochutnáte Avesso. pro tuto odrůdu je typická mineralita. Ve vůni pak najdete tóny zelených mandlí nebo grapefruitu. Další lokální odrůdou je Loureiro. Je to aromatičtější odrůda, u které najdete květinové tóny a tóny tropického ovoce. Z celé sady se jedná o nejaromatičtější odrůdu. Na úplném severu Portugalska se nejvíc daří odrůdě Alvarinho. Ta dává vína s výraznějším tělem, plnější a mají často i vyšší obsah alkoholu. Poslední lokální odrůdou v sadě je Azal. Já jsem se s touto odrůdou setkala úplně poprvé a příjemně mě překvapila. Ve vůni jsou tóny exotického ovoce, citrusů nebo třeba zeleného jablka. Bude vyhovovat všem, kteří neholdují vínům s výraznou kyselinou. Tak pojďte vína vyzkoušet a uvidíte, která odrůda se stane vaší oblíbenou.

Nezapomeňte před vaší degustací vína perfektně vychladit, a to na teplotu okolo 8-9°C. Přejeme vám příjemnou ochutnávku! 

Je 6 lahví moc? Zkuste jen 4 - sadu odrůdových vín Vinho Verde z vinařství 3 Rostos.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Typ: bílá vína
Region: Vinho Verde
Počet lahví: 6
Téma: ochutnávka nových vín z vinařství 3 Rostos

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství 3 Rostos jsem objevila na jaře 2023 na veletrhu Prowein v Dusseldorfu. Zaujaly mě jejich etikety, a tak jsem ze zvědavosti vína ochutnala. A musím říct, že jsem byla opravdu překvapená. Všechna vína byla skvělá. A proto jsme se rozhodli představit vám jejich řadu vín Flor de Linho. Název vinařství v překladu znamená "3 tváře". Symbolizuje předávání znalostí a vášně pro vína po 3 generace. V současnosti vyrábí tohle vinařství vína ve dvou regionech - Vinho Verde a Douro. My jsme si vybrali zatím vína jen z regionu Vinho Verde. Na jejich vinicích na severu Portugalska převažují lokální odrůdy jako je Avesso, Alvarinho, Loureiro a Azal. Přivezli jsme pro vás i dvě netradiční vína -  PET NAT a oranžové víno. 

3 rostos