Flor de Linho Chardonnay 2022 suché bílé

235 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché bílé
  • Region: Vinho Verde
  • Obsah alkoholu: 12,5 %

 

  • Odrůdy: 100% Chardonnay
  • Aroma: bílé broskve, žlutý meloun, nashi hruška, čaj, máslo

 

  • Zbytkový cukr: 5,7 g/l
  • Obsah kyselin: 1,8 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

António Sousa začal na severu Portugalska pěstovat i dvě mezinárodní odrůdy - Sauvignon Blanc a Chardonnay. Obě odrůdy nejsou typické pro sever Portugalska ani schválené na výrobu vín typu Vinho Verde, tudíž vína z těchto odrůd nemají známku Vinho Verde, ale jsou nalahvována jako regionální vína z regionu Minho (Vinho regional Minho). 

 Hrozny se po sklizni převezou v přepravkách do vinařství, kde hned putují do lisu. Poté následuje čtyřtýdenní fermentace, při které se udržuje teplota mezi 15-16°C. Výsledné víno pak zraje 6 měsíců na jemných kalech. Tomuto procesu zrání se říká batonáž. Barva vína je světlá se zlatavými odlesky. Ve vůni najdete tóny bílého ovoce jako jsou bílé broskve, žlutý meloun nebo nashi hruška. Z ostatních tónů snadno rozpoznáte čaj a nebo máslové tóny. V chuti je komplexní, což je dané právě zráním na kalech a je také díky tomu plnější. V porovnání se Sauvignonem je právě Sauvignon víc ovocný. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte vychlazené na teplotu 8-10°C. U vín ze severu je důležité víno dobře vychladit, aby byly, co nejvíc osvěžující.

Doporučujeme podávat k mořským plodům, tučnějším rybám, 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Bílé víno
Region: Vinho Verde
Odrůda: 100% Chardonnay
Aroma: bílé broskve, žlutý meloun, nashi hruška, čaj, máslo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství 3 Rostos jsem objevila na jaře 2023 na veletrhu Prowein v Dusseldorfu. Zaujaly mě jejich etikety, a tak jsem ze zvědavosti vína ochutnala. A musím říct, že jsem byla opravdu překvapená. Všechna vína byla skvělá. A proto jsme se rozhodli představit vám jejich řadu vín Flor de Linho. Název vinařství v překladu znamená "3 tváře". Symbolizuje předávání znalostí a vášně pro vína po 3 generace. V současnosti vyrábí tohle vinařství vína ve dvou regionech - Vinho Verde a Douro. My jsme si vybrali zatím vína jen z regionu Vinho Verde. Na jejich vinicích na severu Portugalska převažují lokální odrůdy jako je Avesso, Alvarinho, Loureiro a Azal. Přivezli jsme pro vás i dvě netradiční vína -  PET NAT a oranžové víno. 

3 rostos