Sada vín Herdade do Rocim

Tip od Viléma
ZDARMAZDARMA
sada červených vín Rocim Alentejo
1 550 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Složení: červená vína
  • Region: Alentejo

 

  • Vinařství: Herdade do Rocim
  • Téma: výběr červených vín Rocim

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

Sada vín z vinařství Rocim

Bezesporu nejkrásnější výhledy na vinice má údolí Douro. Ale Alentejo, ze kterého pochází vína Rocim, má také svoje kouzlo. Je to místo, kde život plyne tak nějak pomaleji než ve zbytku Portugalska. A ono se není čemu divit, když tu teploty v létě převyšují 40°C. To ale svědčí zdejším červeným odrůdám. Díky tomu jsou červená vína z Alenteja vyhlášená svojí vysokou kvalitou. Proto i ve vinařství Rocim převažují v nabídce červená vína. Všechna jsou lahvována jako regionální, protože ve vinařství pracují i s odrůdami, které nejsou tradiční pro region Alentejo. Pokud takovou odrůdu přidáte do cuvée, pak nemůže být nalahvováno jako DOC. Neznamená to ale, že by mělo nižší kvalitu. Často se vám může stát, že víno s označením DOC bude výrazně horší než jiné víno lahvované jako regionální. Ale teď už si pojďme představit sadu červených vín, kterou jsme pro vás připravili. 

V sadě z Rocimu můžete ochutnat cuvée, jak v základní verzi, tak také jako Reservu. Obě vína tvoří stejné odrůdy. Otestovat můžete to, jak se víno změní delším zráním. Víno Rocim 2021 zrálo v použitých sudech 6 měsíců,  oproti tomu Rocim Reserva 2019 zrála v nových francouzských sudech a strávila v nich celých 14 měsíců. U Rocimu 2021 najdete tóny vyzrálého lesního ovoce, balsamica a jemný nádech koření získaný zráním v sudu. U Reservy lesní ovoce s tóny ostružin a borůvek. Má příjemně zakulacenou tříslovinu a ještě velmi dlouhý potenciál pro další zrání v lahvi. Takže pokud vám zachutná můžete si objednat pár lahví, dobře je uskladnit a průběžně ochutnávat a zkoumat, jak se víno mění s postupujícím časem v lahvi. 

Sada obsahuje i dvě jednoodrůdová vína. Což pro Portugalsko není zrovna typické. Většina vín je totiž vyrobena z více odrůd. Každá odrůda pak výslednému vínu dodává specifické vlastnosti. Za zajímavou možnost však považuji možnost ochutnat odrůdy samostatně i jako součást cuvée. Samostatně si uděláte představu o tom, jaké vlastnosti má daná odrůda sama o sobě. 

Rocim Touriga Nacional 2022 je víno vyrobené z nejpopulárnější portugalské odrůdy vůbec. Vyrábí se z ní jak klasická vína tak i portská vína. Má sytou rubínovou barvu a ve vůni pro Tourigu typické květinové aroma. Z květin převažují hlavně fialky a z ovocných tónů pak borůvky a vyzrálé švestky. Díky zrání v dubovém sudu po dobu 11 měsíců má příjemný nádech dřeva a koření. 

Víno Rocim Alicante Bouschet 2021 je vyrobené z odrůdy, které pro Portugalsko není typická. Dorazila sem už ale téměř před sto lety a velmi dobře se tu aklimatizovala. Je proslulá hlavně temnou barvou, díky které se jí přezdívá inkoust. Díky intenzivní barvě bývá oblíbenou odrůdou pro směsi. V chuti i ve vůni je víno hodně ovocné a šťavnaté. Narazíte u něj na široké spektrum ovocných chutí a vůní od rybízu, přes maliny až po vyzrálé ostružiny. Patrný je i jemný nádech koření a kakaa. Víno zrálo celých 12 měsíců ve francouzských dubových sudech a následně ještě 6 měsíců v lahvi před uvedením na trh. 

Všechna vína se perfektně hodí ke steakům, pečené kachně nebo zvěřině. Ideálně je podávejte při teplotě okolo 17 °C. Pokud se rozhodnete pro delší uskladnění, pak nezapomeňte na to víno uložit do ležaté polohy a někde kde je stálá teplota, ideálně okolo 12 °C. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tematické sady
Typ: červená vína
Region: Alentejo
Počet produktů: 4
Téma: červená vína z vinařství Rocim

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim