Rocim Reserva 2019 suché červené

480 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Alentejo
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Alicante Bouschet, Aragonez
  • Aroma: lesní ovoce, fialky, kakao, dubový sud

 

  • Zbytkový cukr: 2,9 g/l
  • Obsah kyselin: 6 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Ruční sklizeň je samozřejmostí pro vinařství Herdade do Rocim. Jako první sbírali 2. září odrůdu Aragonez. 15. září začala sklizeň odrůdy Alicante Bouschet a 16. září přišla na řadu odrůda Touriga Nacional. Pro výrobu tohoto prémiového vína se používá trochu jiný postup. Hrozny nejdou hned na třídící stoly, ale putují do chladící místnosti. Poté se teprve třídí na vibračních stolech. Po pečlivém výběru se hrozny jemně podrtí a putují do francouzských dubových sudů, kde probíhá fermentace neboli proces kvašení. Ten probíhá po dobu 12 dnů. Výsledné víno zraje 14 měsíců v nových francouzských dubových sudech a po nalahvování ještě 6 měsíců v lahvi

Víno má velmi sytou rubínovou barvu. Ve převažují tóny vyzrálého lesního ovoce. Dominuje vůně borůvek a ostružin. Z květinových vůní jsou výrazné tóny fialek typické hlavně pro odrůdu Touriga Nacional. Snadno rozpoznatelné jsou i tóny kakaa a jemný nádech dubového sudu. V chuti je víno plné, tělnaté a koncentrované.  Víno je hodně koncentrované, a tak může ještě delší dobu zrát v lahvi. Zjemní se tak jeho tříslovina. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 17°C. Doporučujeme otevřít minimálně 30 minut před podáváním. 

Doporučujeme podávat k hovězím steakům, kachnímu masu a přidáváme i recept na pečené husí stehno s celerovým salátem (blog Kitchenstory.cz). 

Významná ocenění

  • 17 b. - Grandes Escolhas (17/20)
  • 93 b. - časopis Wine Enthusiast (93/100)

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Alentejo
Odrůdy: Touriga Nacional, Alicante Bouschet, Aragonez
Aroma: lesní plody, fialky, kakao, dubový sud

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim