Rocim Alicante Bouschet 2021 suché červené

390 Kč
Skladem (2 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Alentejo
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůdy: 100% Alicante Bouschet
  • Aroma: lesní ovoce, koření, dřevo

 

  • Zbytkový cukr: 2,4 g/l
  • Obsah kyselin: 5,8 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Toto víno se pyšní dvěma zajímavostmi. První je ta, že se jedná o jednoodrůdové víno. A to není pro Portugalsko zrovna typické. Většinou se zde vyrábí cuvée. Druhou zajímavostí je způsob zpracování hroznů. Ty se po sběru umístí do žulových nádrží zvaných lagares. Dále jsou zpracovány tradiční metodou šlapání hroznů. Při šlapání hroznů hraje tradiční hudba Alenteja. Pouze dvakrát za sklizeň se šlapou hrozny v těchto nádržích, proto se jedná o kuriozitu. Výsledné víno se umístí do francouzských dubových sudů, kde dále zraje po dobu dvanácti měsíců. Poté, co se nalahvuje, zraje ještě dalších 6 měsíců v lahvi než je uvedeno na trh.

Víno má temnou rubínovou barvu. Ve vůni je výrazné aroma lesního ovoce. Snadno rozpoznáte například borůvky nebo ostružiny. V chuti je víno také velmi bohaté. V ústech po ochutnání pocítíte explozi ovoce. Patrná je i lehká mineralita a tóny dubového sudu. Příjemný je i v závěru jemný nádech koření získaný zráním v dubových sudech. Víno má středně výraznou tříslovinu. Celkově má v ústech velmi dlouhou dochuť. Tohle víno bude sedět všem, kteří mají rádi plná, ovocná vína. Pokud patříte mezi milovníky Syrahu nebo Cabernetu Sauvignon, tak rozhodně vyzkoušejte Alicante Bouschet! Jedná se o tzv. barvířku, tak se připravte, že víno zcela jistě obarví i vaše zuby :-). 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze v temnu a v chladu. Víno servírujte při teplotě 16-18°C. Doporučujeme otevřít minimálně 30 minut před podáváním. Má velmi dobrý potenciál pro další zrání v lahvi při dobrém uskladnění. 

Doporučujeme podávat ke grilovanému lehce karamelizovanému červenému masu, ke kachnímu masu s čatní z lesního ovoce, perfektně se hodí i výrazným portugalským sýrům z regionu Azeitao nebo k tradičnímu sýru Roquefort. 

Příběh vína

Odrůda Alicante Bouschet není domorodou portugalskou odrůdou. Přesto si našla své místo převážně v oblasti centrálního Portugalska. Do Alenteja se odrůda dostala téměř před sto lety s příchodem rodiny Reynodsových. Patří odrůdám s velmi výraznou barvou. Lidově se jí přezdívá inkoust. Vína z této odrůdy mají temnou barvu. Mezi nejtypičtější rysy této odrůdy patří koncentrovanost, třísloviny a velmi opravdu velmi výrazná barva. Vína bývají mohutná, rustikální a velmi dobře strukturovaná. Ve vůni jsou nejčastěji lesní plody, olivy, zelenina nebo kokos. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Alentejo
Odrůdy: 100% Alicante Bouschet
Aroma: lesní ovoce, koření, dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim