Portská vína Quinta da Sequeira

ZDARMAZDARMA
degustační sada portských vín Sequeira
1 880 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Téma: sada portských vín
  • Složení: Ruby, Tawny, LBV, 10leté

 

  • Region: Douro
  • Vinařství: Quinta da Sequeira

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

Popis sady

V této tematické sadě máte možnost vyzkoušet 4 odlišné druhy portských vín. Daly by se rozdělit do dvou kategorií. Na ty, které zrály bez přístupu kyslíku a zachovávají si tak sytou rubínovou barvu a charakter čerstvého červeného ovoce. To je portské Ruby a LBV. A druhou skupinou jsou portská vína, která zrála v dubových sudech a přes póry sudu docházelo k řízené oxidaci vína. Díky tomu je pak jeho barva čím je starší světlejší, jantarová. Ve vínech jsou díky zrání v sudech tóny sušeného ovoce, koření a vždy jemný nádech dubového sudu. 

V sadě na vás čeká základní portské víno Ruby. To je vyrobené scelením vín starých 3-4 roky. Ve vůni převažují tóny červeného ovoce, švestek, balsamica a najdete i jemné tóny koření. Pokud si budete chtít udělat takovou malou degustaci, tak si do druhé skleničky nalijte základní Tawny a vína porovnejte. U portského Tawny najdete tóny sušeného ovoce, oříšků, koření a jemný nádech dubového sudu. Obě vína jsou ale ještě poměrně mladá. A proto to samé udělejte s víny LBV a 10letým portským. Tak už bude ten rozdíl ve zrání opravdu velký. Zatímco LBV bude mít plnou bohatou vůni s tóny červeného ovoce, rybízu, višňového džemu s dotekem čokolády. Tak 10leté Tawny bude mít výrazné tóny sušeného ovoce, ořechů, fíků a medu. Postavte opět skleničky vedle sebe a uvidíte i velmi výrazný rozdíl v barvě. LBV bude mít sytou rubínovou barvu a 10leté Tawny pak krásnou jantarovou. 

Servírování a skladování

Všechna vína podávejte v menší sklenici tulipánového tvaru. Ideálně servírujte po 1 dl nebo 0,5 dl. Pokud si chcete víno LBV vychutnat v optimální kondici, pak ho po otevření nenechávejte dlouho otevřené. Přístup kyslíku mu totiž nesvědčí. Neotevřené ho však v lahvi můžete skladovat ještě klidně 10 a více let. Jen nezapomeňte dbát na dobré skladovací podmínky. Skladujte ho v chladu, temnu a v ležaté poloze. Oproti tomu desetileté portské můžete uchovávat otevřené podstatně delší dobu. Tím, že víno zrála v dubových sudech s přístupem kyslíku, tak není na přítomnost kyslíku po otevření tolik citlivé. Vydrží otevřené dlouho.

Co se týká teploty podávání, tak doporučuji vína před servírováním mírně vychladit. Často se říká, že by se měla servírovat při pokojové teplotě, ale ta se v minulosti, kdy vznikl tento pojem pohybovala okolo 16-18°C. Dnes má většina z nás doma teplotu nad 20°C. Tak je dobré vína lehce vychladit. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tematické sady
Typ: portská vína
Region: Douro
Počet produktů: 4
Téma: sada portských vín

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta da Sequeira leží v oblasti Horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Bylo založeno v roce 1899. Současným majitelem je Mário Cardoso. O vinařství se stará společně se svojí ženou Marií da Graca. Svojí rozlohou vinic se řadí spíš mezi menší vinaře, obhospodařují 15 hektarů vinic. Jejich vína jsou velmi výrazná v aromatice i v chuti. Naprostá většina červených vín Quinta da Sequeira jsou vína nefiltrovaná, díky tomu není nijak narušený jejich potenciál pro další zrání v lahvi. Jejich typická vína jsou bohatá, plná a výrazná vína. Bílým vínům nechybí mineralita, svěžest a výrazné aroma. 

Z červených odrůd tu najdete tradiční Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a také odrůdu Tinta Barroca. Z bílých jsou zastoupeny odrůdy Gouveio, Rabigato a Viosinho. Velkou zajímavostí je i to, že stále zachovávají přes 100 let starou vinici. Výnosy jsou sice velmi nízké ale výsledná vína z vinice jsou ohromně koncentrovaná. My měli navíc to štěstí, že nám vinař Mário dal ochutnat při sklizni 100 let staré portské víno přímo ze sudu. Řeknu vám, byl to skvělý zážitek :-). 

175940662_4001649373191433_6192578597410904853_n