Sequeira Tawny portské

395 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: portské víno
  • Region: Douro 
  • Obsah alkoholu: 19,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca
  • Aroma: sušené ovoce, koření, oříškové tóny, dubový sud

 

  • Zbytkový cukr: 90 g/l
  • Obsah kyselin: 4,1 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Quinta da Sequeira patří mezi nejmenší vinařství, ze kterých momentálně dovážíme vína. V současnosti tato malá rodinná firma obhospodařuje přibližně 15 hektarů vinic. V jejich nabídce se v posledních letech začala objevovat i portská vína. A my jsme se rozhodli, že vám je také představíme. Ti z vás kteří ,jste již ochutnali jejich suchá vína, tak jistě tušíte, že se máte na co těšit. V porovnání s ostatními firmami v Douru vyrábí jen opravdu malé množství portských vín. Tohoto vína vyrobí ročně jen 6000 lahví.

Víno se vyrábí kupáží 3-letých vín, která zrála v dubových sudech. Přes póry dubového sudu probíhá proces řízené mikrooxidace. Díky tomu výsledné víno získává jantarovou barvu se zlatavými odlesky. Proces řízené oxidace způsobuje také to, že vínu typu Tawny "vadí" mnohem méně přítomnost kyslíku po otevření lahve než vínu Ruby. Díky tomu vydrží mnohem déle od otevření ve skvělé kondici. Ve vůni převládají tóny sušeného ovoce, koření, oříškové tóny a nádech dubového sudu. V chuti je plné, vyvážené se snadno rozpoznatelnou chutí karamelu, ořechů a koření. Pokud máte raději pocitově míň sladká portská vína, tak rozhodně sáhněte po Tawny. 

Servírování a skladování 

Skladujte v ležaté poloze, v chladu a temnu. Víno doporučujeme servírovat mírně vychlazené. Ideálně na teplotu kolem 17°C. 

Doporučujeme podávat k sušeným meruňkám, jablečným a pudinkovým dezertům, oříškům, cheseecaku s karamelovým přelivem. Ze sýrů se dobře kombinuje s uzeným cheddarem, sýrem brie a nebo se sýrem pecorino. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Tawny
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Touriga Franca, Tinta Barroca
Aroma: sušené ovoce, koření, oříškové tóny, dubový sud

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta da Sequeira leží v oblasti Horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Bylo založeno v roce 1899. Současným majitelem je Mário Cardoso. O vinařství se stará společně se svojí ženou Marií da Graca. Svojí rozlohou vinic se řadí spíš mezi menší vinaře, obhospodařují 15 hektarů vinic. Jejich vína jsou velmi výrazná v aromatice i v chuti. Naprostá většina červených vín Quinta da Sequeira jsou vína nefiltrovaná, díky tomu není nijak narušený jejich potenciál pro další zrání v lahvi. Jejich typická vína jsou bohatá, plná a výrazná vína. Bílým vínům nechybí mineralita, svěžest a výrazné aroma. 

Z červených odrůd tu najdete tradiční Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a také odrůdu Tinta Barroca. Z bílých jsou zastoupeny odrůdy Gouveio, Rabigato a Viosinho. Velkou zajímavostí je i to, že stále zachovávají přes 100 let starou vinici. Výnosy jsou sice velmi nízké ale výsledná vína z vinice jsou ohromně koncentrovaná. My měli navíc to štěstí, že nám vinař Mário dal ochutnat při sklizni 100 let staré portské víno přímo ze sudu. Řeknu vám, byl to skvělý zážitek :-). 

175940662_4001649373191433_6192578597410904853_n