Sequeira Ruby portské

395 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: portské víno
  • Region: Douro 
  • Obsah alkoholu: 19,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca
  • Aroma: červené ovoce, švestky, balsamico, koření

 

  • Zbytkový cukr: 95 g/l
  • Obsah kyselin: 3,9 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Quinta da Sequeira patří mezi nejmenší vinařství, ze kterých momentálně dovážíme vína. V současnosti tato malá rodinná firma obhospodařuje přibližně 15 hektarů vinic. V jejich nabídce se v posledních letech začala objevovat i portská vína. A my jsme se rozhodli, že vám je také představíme. Ti z vás, kteří jste již ochutnali jejich suchá vína, jistě tušíte, že se máte na co těšit. V porovnání s ostatními firmami v Douru vyrábí jen opravdu malé množství portských vín. Tohoto vína vyrobí ročně jen 6000 lahví.

Víno se vyrábí kupáží 3-4letých vín, která zrála ve velkokapacitních dubových sudech, aby se k nim nedostal kyslík. Výsledné víno si tak zachová sytou rubínovou barvu a charakter čerstvého ovoce. Pokud máte rádi spíš ovocnější vína, tak právě Ruby je pro vás jasná volba. Přestože mají většinou Tawny i Ruby od jednoho výrobce stejný zbytkový cukr, tak často ruby díky své ovocitosti působí o něco sladším dojmem. Ve vůni tohoto vína převládají tóny švestek a červeného vyzrálého ovoce. Díky zrání v sudu je mírně kořeněné, patrné jsou v něm i aromatické tóny balsamica. V chuti je příjemně zakulacené a šťavnaté. Má hřejivý dlouhý závěr. 

Servírování a skladování 

Skladujte v ležaté poloze, v chladu a temnu. Víno doporučujeme servírovat mírně vychlazené. Ideálně na teplotu kolem  14°C. 

Doporučujeme podávat k čokoládovému brownies s malinami, sušeným švestkám, čokoládovým lanýžům nebo třeba ke kyselejším višňovým koláčům. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Ruby
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Touriga Franca, Tinta Barroca
Aroma: červené ovoce, švestky, balsamico, koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta da Sequeira leží v oblasti Horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Bylo založeno v roce 1899. Současným majitelem je Mário Cardoso. O vinařství se stará společně se svojí ženou Marií da Graca. Svojí rozlohou vinic se řadí spíš mezi menší vinaře, obhospodařují 15 hektarů vinic. Jejich vína jsou velmi výrazná v aromatice i v chuti. Naprostá většina červených vín Quinta da Sequeira jsou vína nefiltrovaná, díky tomu není nijak narušený jejich potenciál pro další zrání v lahvi. Jejich typická vína jsou bohatá, plná a výrazná vína. Bílým vínům nechybí mineralita, svěžest a výrazné aroma. 

Z červených odrůd tu najdete tradiční Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a také odrůdu Tinta Barroca. Z bílých jsou zastoupeny odrůdy Gouveio, Rabigato a Viosinho. Velkou zajímavostí je i to, že stále zachovávají přes 100 let starou vinici. Výnosy jsou sice velmi nízké ale výsledná vína z vinice jsou ohromně koncentrovaná. My měli navíc to štěstí, že nám vinař Mário dal ochutnat při sklizni 100 let staré portské víno přímo ze sudu. Řeknu vám, byl to skvělý zážitek :-). 

175940662_4001649373191433_6192578597410904853_n