Sequeira 10 Years Old Tawny portské

630 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: portské víno
  • Region: Douro 
  • Obsah alkoholu: 19,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca
  • Aroma: sušené ovoce, fíky, med, ořechy, koření

 

  • Zbytkový cukr: 97 g/l
  • Obsah kyselin: 4,4 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Quinta da Sequeira obhospodařuje v údolí Doura přibližně 15 hektarů vinic. Je to nejmenší vinařství, ze kterého v současnosti dovážíme vína. Po nabídce skvělých červených vín jsme se rozhodli sáhnout i po jejich portských vínech. Představujeme vám prémiové portské víno typu Tawny. Ve vinařství vyrobí ročně jen 3000 lahví tohoto 10letého portského vína. Vyrábí se z několika různě vyzrálých portských vín a průměrné stáří použitých vín je 10 let. Je obecně dané, jaké charakteristiky má 10leté portské mít, ale neexistuje žádný přesný návod, jak stará vína scelit. Je to tak zcela na zkušenostech a znalostech vinaře. Všechna použitá vína zrají v menších dubových sudech a přes póry dubového sudu probíhá proces tzv. řízené mikrooxidace. Díky tomu se vínu zráním mění barva ze syté rubínové až po jantarovou. Díky zrání v sudu získává víno nádech dřeva a koření. Po otevření vydrží dlouhou dobu v dobré kondici, protože vínu přístup kyslíku nevadí. Je ale dobré víno po otevření skladovat v lednici. 

Víno má jantarovou barvu s oranžovými odlesky. Ve vůni naleznete tóny sušeného ovoce, fíků, medu a koření. Zajímavá je i vůně ořechů. V chuti je víno hodně plné a příjemně sladké. I v chuti je patrný med, sušené ovoce a ořechy. Má hřejivý a dlouhý závěr.  

Servírování a skladování 

Skladujte v ležaté poloze, v chladu a temnu. Víno doporučujeme servírovat mírně vychlazené. Ideálně na teplotu kolem 17°C. 

Doporučujeme podávat k sušenému ovoci, ořechovým dezertům, jablečným koláčům. Cheesecake s karamelovým přelivem nebo creme brulee jsou skvělou volbou k vyzrálému 10letému portskému. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: 10leté Tawny
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Tinta Roriz, Touriga Franca, Tinta Barroca
Aroma: sušené ovoce, fíky, med, ořechy, koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta da Sequeira leží v oblasti Horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Bylo založeno v roce 1899. Současným majitelem je Mário Cardoso. O vinařství se stará společně se svojí ženou Marií da Graca. Svojí rozlohou vinic se řadí spíš mezi menší vinaře, obhospodařují 15 hektarů vinic. Jejich vína jsou velmi výrazná v aromatice i v chuti. Naprostá většina červených vín Quinta da Sequeira jsou vína nefiltrovaná, díky tomu není nijak narušený jejich potenciál pro další zrání v lahvi. Jejich typická vína jsou bohatá, plná a výrazná vína. Bílým vínům nechybí mineralita, svěžest a výrazné aroma. 

Z červených odrůd tu najdete tradiční Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a také odrůdu Tinta Barroca. Z bílých jsou zastoupeny odrůdy Gouveio, Rabigato a Viosinho. Velkou zajímavostí je i to, že stále zachovávají přes 100 let starou vinici. Výnosy jsou sice velmi nízké ale výsledná vína z vinice jsou ohromně koncentrovaná. My měli navíc to štěstí, že nám vinař Mário dal ochutnat při sklizni 100 let staré portské víno přímo ze sudu. Řeknu vám, byl to skvělý zážitek :-). 

175940662_4001649373191433_6192578597410904853_n