Infantado Tawny portské

330 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: portské víno tawny
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 19,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca
  • Aroma: sušené ovoce, koření

 

  • Zbytkový cukr: 79 g/l
  • Obsah kyselin: - g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Portské víno typu Tawny je nejčastěji směsí dvou až tří ročníků vín. Víno zraje v menších dubových sudech. Přes póry sudů probíhá proces řízené oxidace vína. Čím je portské víno typu Tawny starší, tím víc se mu mění oxidací barva. Z tmavé červené barvy získává hnědé odlesky. Barva Tawny díky tomu není tak sytá jako u Ruby. Stáří Tawny z tohoto vinařství se pohybuje okolo 4 let.

Ve víně naleznete tóny sušeného ovoce, hlavně rozinky a fíky, patrný je i nádech karamelu, kávy, pražených lískových oříšků a dubových sudů. Víno má mohutné tělo a bohatou chuť.

Servírování a skladování

Doporučujeme podávat při teplotě 18°C. Servírujte v menší sklence tulipánového tvaru.

Portské víno typu Tawny je předurčeno ke zrání v dubových sudech, proto se v lahvi již dále nezlepšuje. Díky oxidativnímu způsobu zrání mu vadí přístup kyslíku méně než Ruby, které je na kyslík náchylné. Vydrží otevřené minimálně 1 měsíc. Pokud chcete víno udržet ještě déle v ideální kondici, skladujte ho v chladničce. Zavřené lahve skladujte v chladu a temnu v ležaté poloze.

Doporučujeme podávat k tvrdým sýrům s oříšky, dezertům s pudinkem, creme brullée, koláčům s jablky, pomeranči a karamelem. Máme tu pro vás také jeden tip na recept ze známého foodblogu - kávový creme Brullée (blog foodlover.cz).

Kdo stojí za produkcí vín Infantado?

Chod vinařství zajišťují sourozenci João a Catherine Roseira.Vinařství je velmi populární hlavně díky produkci polosuchých portských. V Douru není mnoho vinařství, která by se zabývala produkcí méně sladkých portských vín. Portská vína Infantado mají více přírodního alkoholu a méně cukru. Dokvasícího moštu přidávají méně vinného destilátu. Kvašení je delší a pomalejší a vína jsou díky tomu koncentrovanější.

Vinařství vlastní vinice v nejvyšší klasifikaci kvality v údolí Doura. Vinice nesou označení A, což je totožné ozančení jako Grand Cru v DOC regulaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Tawny
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca
Aroma: sušené ovoce, koření, dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta do Infantado bylo založeno v roce 1816. Nachází se v malé vesničce Covas do Douro. Nijak si nepotrpí na modernizace, a proto se snaží vyrábět vína tradičními výrobními postupy. Jejich portská vína jsou méně sladká než je běžné. Mezi portskými víny jsou klasifikována jako polosuchá, kromě bílého portského, které nese označení suché. Vinařství Quinta do Infantado nikdy nemělo vlastní sklepy v Portu. Proto dlouhou dobu nemohli svá portská vína vyvážet. Dříve totiž bylo dané zákonem, že export veškerých portských vín musel jít přes přístavní město Porto, kde museli mít exportní firmy své sklady. Infantado zde sklady nemělo, a proto se dostala jejich portská vína na zahraniční trhy až poté, co byl tento zákon zrušen v roce 1986. I to je důvod, proč tato vína nejsou příliš rozšířená. My vám nabízíme možnost tato skvělá vína ochutnat na většině našich akcí. 

infantado