Sada červených vín z vinice Vale da Raposa

ZDARMAZDARMA
sada perfektních červených vín Valde da Raposa Douro
1 875 Kč
Skladem (1 ks)
  • Složení: červená vína
  • Region: Douro

 

  • Vinařství: Alves de Sousa
  • Téma: červená vína z vinice Vale da Raposa

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

Sada červených vín z vinice Vale da Raposa

Tato sada se skládá ze tří perfektních červených vín z Doura. Konkrétně z naší oblíbené vinice Valde da Raposa, obhospodařované proslulým vinařství Alves de Sousa. Prvním z vín je Vale da Raposa Reserva DOC 2018Víno se sytou rubínovou barvou a intenzivním aroma fialek, malin, borovice a hořké čokolády. V chuti vás překvapí svojí elegancí a zároveň komplexností. Narazíte na vyzrálé švestky a jemný nádech kávy. Je středně dlouhé a perfektně vyvážené. 

Další v sadě je odrůdové víno Vale da Raposa Sousao 2017Sousao patří mezi pár speciálních odrůd, kterým se přezdívá barvířky. To znamená, že má vysoký obsah pigmentu ve slupce a má i červenou dužinu. Sousao má ale i další benefity - velmi dobrou strukturu, příjemnou svěžest, balsamikové tóny a komplexnost. V Douru je to páteřní odrůda u vín s velkým potenciálem pro další zrání. Toto víno má hodně temnou rubínovou barvu. Ve vůni najdete aroma grafitu. Dále pak tóny morello višní, hořké čokolády a borovicové jehličí. V chuti je plné, intenzivní ale vždy vyvážené. Je komplexní s nádechem máty a pražené kávy. Víno má obdivuhodný potenciál pro další zrání v lahvi, ale i jako mladé víno je vyvážené a harmonické. 

Poslední v sadě je Vale da Raposa Touriga Nacional DOC 2017. Toto víno je vyrobené z tradiční portugalské odrůdy Touriga Nacional, která je považována za tu nejlepší mezi portugalskými červenými odrůdami. Hrozny na výrobu tohoto vína se sklízí na vinohradu, jehož stáří je přes 20 let. Poté se hrozny ve vinařství odstopkují a následuje osmidenní fermentace a šestidenní macerace. Výsledné víno zrálo 21 měsíců ve francouzských dubových sudech (70% v sudech starých 3 roky a 30% v nových sudech). Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni hledejte pro Tourigu typické tóny květin, hlavně fialek. Snadno rozpoznatelné jsou i tóny borovice, lékořice, kardamonu a lehký nádech kávy. Zajímavé je i aroma bergamotu (citrusové ovoce, které dělá z běžného černého čaje tradiční Earl Grey). V chuti je víno hodně komplexní a elegantní. Má zakulacenou tříslovinu a příjemnou svěžest.

Všechna vína se perfektně hodí k červenému masu, zvěřině nebo kvalitním sýrům. Ideálně je podávejte při teplotě okolo 16-17°C. Pokud se rozhodnete pro delší uskladnění, pak nezapomeňte na to víno uložit do ležaté polohy a někde, kde je stálá teplota, v ideálním případě okolo 12°C. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tematické sady
Typ: červená vína
Region: Douro
Počet produktů: 3
Téma: červená vína z vinice Vale da Raposa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Alves de Sousa dříve pouze pěstovalo hrozny, které následně putovaly k firmám produkujícím portská vína. Současný majitel Domingos Alves de Sousa se ale rozhodnul pro výrobu vlastní značky vín. V současnosti si všechny hrozny pěstují sami na 6 vinicích ("quintas"). Výrobu vín má ve vinařství na starosti syn majitel Tiago Alves de Sousa. Tiago je v Portugalsku povážován za jednoho z nejtalentovanějších vinařů z mladé nastupující generace. Všechny hrozny zpracovávají v budově umístěné na vinici Quinta da Gaivosa. Donedávna měli pouze původní budovu vinařství. Dva roky zpátky vybudovali hned vedle novou velmi moderní budovu. Sem umístili veškeré technologie a loňská sklizeň již probíhala v nových prostorách. Vína vyrábí převážně z místních odrůd. Vinař Tiago zastává názor, že místní odrůdy jsou tak rozmanitézajímavé, že není třeba vysazovat odrůdy mezinárodní. Celkově je velkým milovníkem údolí Doura. Tvrdí, že díky velké členitosti terénu, nevyrobí ani sousední vinař stejná vína.

V nabídce vinařství naleznete suchá bílá, růžová a červená vína. Produkují také portská vína. Hrozny pro portská vína pěstují na vinicích Quinta da GaivosaQuinta das Caldas. Zaujalo vás toto vinařství a chcete se o něm dozvědět víc? Mrkněte na článek na našem blogu.

sousa