Sada červených odrůdových vín Filipe Palhoca

Bestseller
ZDARMAZDARMA
sada červených odrůdových vín z oblasti Setúbal
980 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Složení: červená vína
  • Region: Setúbal

 

  • Vinařství: Filipe Palhoca
  • Téma: červená odrůdová vína ze Setúbalu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

Sada červených odrůdových vín Filipe Palhoca

Tato sada se skládá ze čtyř odrůdových vín. Prvním z nich je Cabernet Sauvignon, v současnosti nejpěstovanější červená odrůda na světě. V písčitých půdách poloostrova Setúbal s ní ve vinařství Filipe Palhoca dosahují velmi dobrých výsledků. Cabernet patří mezi plná červená vína se sytou rubínovou barvou. Ve vůni převažují tóny džemu z červeného ovoce (rybíz, brusinky, maliny, višně) a zajímavé tóny zeleného pepře. Díky zrání v dubovém sudu je ve víně lehký nádech dřeva a koření. Vlivem chladnějšího vzduchu proudícího od Atlantiku najdete ve víně spíš tóny červeného ovoce. V chuti je tělnaté se zakulacenou tříslovinou a příjemnou ovocnou dochutí. 

Merlot má rubínovou barvu a pro tuto odrůdy typické aroma vyzrálých višní, malin a švestek. Z koření snadno rozpoznáte tóny pepře. Chuť je intenzivní a vyvážená. Ve víně je středně výrazná tříslovina.

Dalším vínem v sadě je královna červených portugalských odrůd Touriga Nacional. Víno má sytou rubínovou barvu, typické aroma fialek, lesního ovoce (ostružiny, borůvky) a jemný nádech máty. Díky zrání v dubovém sudu jsou ve víně patrné i tóny vanilky a koření. V chuti je víno příjemně ovocné s výraznější tříslovinou a plným tělem.

Posledním vínem v sadě je Syrah. Víno má temnější rubínovou barvu. Ve vůni najdete tóny kompotovaného lesního ovoce. Patrné jsou tóny ostružin, borůvek a černého rybízu. Díky zrání v dubových sudech má víno příjemný nádech dubového dřeva a koření. V chuti je intenzivní, vyvážené s výraznější tříslovinou. 

Všechna vína se perfektně hodí k červenému masu, zvěřině nebo kvalitním sýrům. Ideálně je podávejte při teplotě okolo 16-17°C. Pokud se rozhodnete pro delší uskladnění, pak nezapomeňte na to víno uložit do ležaté polohy a někde, kde je stálá teplota, v ideálním případě okolo 12°C. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Tematické sady
Typ: červená vína
Region: Setúbal
Počet produktů: 4
Téma: červená odrůdová vína ze Setúbalu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Filipe Palhoca je menší rodinná firma, kterou jsem objevila celkem náhodou při sestavování poznávací cesty po Portugalsku pro skupinku moravských vinařů. Nakonec jsme vinařství v roce 2017 navštívili v rámci této cesty. Zaujala mě příjemná rodinná atmosféra a skvělá vína, proto jsme se rozhodli vína zařadit do naší nabídky. A teď něco málo z historie. Vinařství založil v roce 1950 Filipe Jorge Palhoca. Vinařské kořeny této rodinné firmy ale sahají ještě dál a to k jeho otci, který měl malé vinařství. Vinařství postupem času rozšiřovalo své vinice, ale vína do nedávná prodávali takříkajíc ze dvora. Svojí kvalitou si jejich vína získala věrné zákazníky a Filipe Jorge se stal velmi uznávaným vinařem na Setúbalu. V roce 1984 se rozhodli vybudovat nové vinařství na vinici Quinta da Invejosa. Teprve od roku 2016 sdílí své nadšení s návštěvníky v rámci komentovaných prohlídek a ochutnávek ve vinařství.

vina%C5%99stv%C3%AD%20Filipe%20Palhoca