Extra panenský olivový olej De Prado Family Selection 500 ml

240 Kč
Vyprodáno
 • Region: Alentejo, Portugalsko
 • Odrůdy: Arbequina a Cobrancosa

 

 • Max. acidita: 0,2%
 • Typ lisování: za studena

 

 • Doporučená spotřeba: květen 2021 
 • Cena za litr: 480 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika oleje

Olivy pro výrobu tohoto oleje se sklízí na farmě Monte Branco a Gamonosas. Jak už napovídá název oleje "Family selection" jedná se o výběr olivových olejů rodiny De Prado. Každoročně se v lednu sejde celá rodina De Prado a technický tým a ochutnávají společně olivové oleje z jednotlivých odrůd. Poté rozhodnou, o podobě finálního olivového oleje De Prado. Vyrábí se podobně jako víno i u olejů se míchají v různém poměru různé olivové oleje. Dosáhne se tak mnohem rozmanitější chuti a výsledný olej je víc komplexní. 

Olej Family Selection je elegantní s výraznou chutí zelených i vyzrálých oliv. Ve vůni vás zaujmou tóny zelených banánů, rajčatových listů a sušeného ovoce. V chuti pak narazíte na zelené jablko, rajčata a mandle. Jak vidíte z popisu vůní i chutí, jedná se opravdu o velmi komplexní a elegantní olivový olej, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Je vyvážený a v závěru je mírná štiplavost. Olej Family Selection je limitovaná edice, ročně se vyrobí jen 50 tis. lahví. 

Nutriční hodnoty ve 100 ml

 • Tuky: 93,3 g
 • Energetická hodnota: 840 kcal
 • Nasycené mastné kyseliny: 14 g
 • Mono-nenasycené mastné kyseliny: 69 g
 • Poly-nenasycené mastné kyseliny: 10,3 g

Skladování

Olivové oleje skladujte v dobře uzavřeném balení na suchém a temném místě. Při nízké teplotě olej poměrně rychle tuhne (pár hodin). Pokud vám olej ztuhne, umístěte ho do místnosti o běžné pokojové teplotě a zanedlouho bude opět tekutý a čirý. Doba, za kterou se olej vrátí do původní konzistence může být mnohem delší než doba, za kterou ztuhl.

Hodí se na všechny zeleninové saláty, těstoviny, skvělý je ale i samotný s kousky čerstvé křupavé bagety. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Olivové oleje
Region: Alentejo
Acidita: 0,2%
Odrůdy: Arbequina, Cobrancosa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

De Prado je rodinná firma působící na trhu od roku 1831. Původně měla olivovníky jen ve Španělsku v oblasti Andalusie. V roce 2000 rozšířili své pole působnosti o Portugalsko. Současná rozloha olivovníků je větší právě v Portugalsku v oblasti Alentejo. Mezi hlavní odrůdy oliv, které v Portugalsku pěstují patří Cordovil, Cobrancosa, Picual, Arbequina a Hojiblanca. Sklizeň tu probíhá od počátku října přibližně do konce prosince. V současnosti převážnou většinou produkce tvoří olivy pěstované v BIO režimu hospodaření. Část produkce pochází z olivových plantáží pěstovaných v režimu integrované produkce. Zde jsou odlišná pravidla hospodaření. Klíčovým pravidlem je šetrné využívání půdy. Olivové oleje z integrované produkce jsou jemnější, nemají tak pikantní dochuť jako BIO oleje. Zajímavostí je i výroba olivového oleje Early Harvest. Tento olej se vyrábí po první sklizni a má výraznou chuť s lehce štiplavým závěrem. Je ideální na studenou kuchyni. Výrobky De Prado vás jistě zaujmou na první pohled svým vzhledem a my doufáme, že vás ohromí i svojí chutí.

de-prado