Sada zelených vín Vinho Verde

ZDARMAZDARMA
degustační sada vín Vinho Verde
925 Kč
Vyprodáno
Složení: zelená vína Vinho Verde
Region: Vinho Verde
Vinařství: Anselmo Mendes
Téma: zelená vína ze severu Portugalska

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady


Sada zelených vín

Představujeme vám už celkem tradiční sadu vín Vinho Verde od vinaře Anselma Mendese. V rámci této degustační sady můžete ochutnat dvě cuvée a dvě odrůdová vína. Pokud se rozhodnete udělat si malou soukromou degustaci, tak doporučujeme začít vínem Muros Antigos cuvée. Víno je vyrobené ze tří tradičních odrůd - Alvarinho, Loureiro a Avesso. Ve vůni najdete citrusy, květiny a jemný nádech rajčatových listů. Je o něco lehčí než druhé cuvée Passáros. To je vyrobené jen ze dvou odrůd Alvarinho a Loureiro. Ve vůni najdete tóny tropického ovoce a květin. Obě vína mají výraznou mineralitu a v ročníku 2021 také celkem živou kyselinu. 

Po ochutnávce dvou cuvée přichází na řadu odrůdová vína. Doporučujeme začít odrůdou Loureiro. Typické jsou pro ní tóny květin, bílých broskví a limetek. Je úžasně minerální a svěží. Hrozny pro výrobu tohoto vína se sklízí v údolí řeky Lima, kde panují ideální podmínky pro pěstování této odrůdy. Jako poslední doporučujeme otevřít víno z odrůdy Avesso. Dejte mu ale trochu času, aby se víno stihlo nadechnout. Když mu dopřejete čas, tak ve vůni objevíte postupně tóny citrusů, peckovin a zeleniny. Je výrazně minerální s ještě výraznější kyselinou. 

Všechna vína se vyrábí metodou Sur Lie. Při této metodě vína zrají na jemných kalech a díky tomu získají výraznější aroma a charakter. Tento proces také chrání vína před oxidací, a díky tomu se do vína přidává jen nepatrné množství siřičitanů těsně před lahvováním.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Tematické sady
Typ: bílá vína
Region: Vinho Verde
Počet lahví: 4
Téma: malá degustace Vinho Verde

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinař Anselmo Mendes je považovaný za jednoho z nejlepších portugalských vinařů vůbec. Anselmo se narodil na severu Portugalska v regionu Vinho Verde. Tento region v minulosti proslavila tzv. zelená vína ("Vinho Verde"). Produkují se tu převážně lehká mírně perlivá vína s obsahem alkoholu kolem 9%. Tato vína jsou příjemně osvěžující, dá se říct, že jsou to taková letní vína. Anselmo však svojí produkcí vín částečně změnil trend výroby vína v regionu. Více se zaměřil na lepší dozrávání hroznů tím, že začal navádět vinnou révu na podpěry. Tím dosáhl lepšího dozrávání a mohl tak z místních odrůd vyrobit plná a přesto svěží bílá vína s vyšším obsahem alkoholu kolem 12%. V Portugalsku se Anselmo také přezdívá "Mistr odrůdy Alvarinho". Tato odrůda ho vždy fascinovala a i díky tomu z ní vyrábí jedny z nejepších vín. V jeho nabídce nalezneme i dvě červená vína z typické odrůdy Vinhao. Červená vína z regionu Vinho Verde se téměř neexportují. Vývoz těchto vín je téměř rarita. Většina se jich totiž prodá na domácím trhu.

Anselmo získal ocenění "Portugalský vinař roku 1998". Podle Roberta Parkera je to jeden z nejlepších portugalských vinařů. My jeho nabídku bílých vín na jaře 2016 rozšíříme o dvě červená vína Vinho Verde.

mendes