Ochutnávka vín Dory

ZDARMAZDARMA
sada vín Dory z oblasti Alentejo
660 Kč
Skladem (2 ks)
  • Typ: suchá vína
  • Region: Lisabon

 

  • Vína v sadě: bílé, růžové a červené
  • Počet lahví v sadě: 3x750 ml 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

Vinařský subregion Torres Vedras je součástí regionu Lisabon, který se skládá z devíti různých subregionů. Torres Vedras najdete přibližně 40 km od Lisabonu směrem na sever. Osázeno je tu přibližně 7000 hektarů vinic. Zdejší vína jsou hodně ovlivněná blízkostí Atlantiku. U bílých vín často můžete cítit mírnou slanost v chuti. Vinohrady s červenými odrůdami bývají schované víc ve vnitrozemí, kde je teplejší klima. Občas mívají vína z regionu Lisabon pověst jednoduchých levnějších a dobře pitelných vín. Subregion Torres Vedras se ale odlišuje. Zdejší vína bývají robustnější a mají i výraznější tříslovinu. Ke kvalitě vín přispívá i zdejší podnebí, kdy noci a rána jsou tu chladná ale během dne teploty výrazně stoupají. Což vinné révě svědčí, především během dozrávání hroznů. Pojďme si teď ale představit konkrétní vína, která ochutnáte v naší degustační sadě.

Bílé víno Dory zrálo 4 měsíce na jemných kalech, díky tomu získalo víno výraznější aroma a bohatší chuť. Barva vína je citrusová. Ve vůni najdete tóny citrusů, tropického ovoce a trochu netypickou vůni chřestu. V chuti je příjemně minerální s mírně slanou dochutí. Víno je vyrobené ze tří typických portugalských odrůd - Viosinho, Alvarinho a Arinto. Plus je do cuvée přidaná také jedna mezinárodní odrůda a tou je Sauvignon Blanc

Růžové víno Dory je ukázkovým příkladem toho jak svěží vína jde vyprodukovat v horkém Portugalsku. Víno má lososovou barvu. Ve vůni najdete tóny broskví, jahod ale také zeleniny. V chuti je stále výrazná svěží kyselina, je šťavnaté a hodně svěží. zde byly použity jen dvě portugalské odrůdy - Touriga Nacional a Aragonez.

Červené víno Dory zrálo z části v nerezu a z části ve francouzských dubových sudech. Má sytou rubínovou barvu a ve vůni najdete tóny červeného ovoce, fialek, pepře, balsamica a jemný nádech dubového sudu. Pro víno jsou typické také zemité tóny. Je středně plné s příjemně zakulacenou tříslovinou. V tomto případě byly použity dvě portugalské odrůdy Touriga Nacional a Aragonez. Doplněné jsou dvěma mezinárodníma odrůdama - Pinot Noir a Syrah

Na všech třech lahvích najdete typickou etiketu pro víno Dory. Na etiketě je vyobrazená tradiční portugalská rybářská veslice. Najdete jí vystavenou i ve vinařství Adega Mae. Dory je navíc první značka vína, kterou ve vinařství Adega Mae uvedli na trh. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lisabon
Typ: červené, bílé, růžové víno
Druh: suchá
Region: Lisabon
Počet lahví: 3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae