Dory 2020 suché růžové

220 Kč
Skladem (3 ks)
  • Typ: suché růžové víno
  • Region: IG Lisabon
  • Obsah alkoholu: 12,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Aragonez
  • Aroma: zelenina, broskve, jahody

 

  • Zbytkový cukr: >4 g/l
  • Obsah kyselin: 7,6 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Adega Mae najdete ve vzdálenosti asi 40 km od Lisabonu směrem na sever u městečka Torrés Vedras. Vinice mají v blízkosti Atlantiku, díky tomu si zdejší vína uchovávají skvělou mineralitu a svěžest. Chladnější vzduch od Atlantiku napomáhá pozvolnému dozrávání hroznů.  

Hrozny na výrobu tohoto vína se po příjezdu do vinařství jemně podrtí. Fermentace probíhá po dobu 15 dnů, poté následuje proces zrání, kterému se říká batonáž. Tímto způsobem zraje 4 měsíce na jemných kalech. Výsledné víno má pak výraznější aroma. 

Víno má světlou lososově růžovou barvu. Ve vůni je hodně intenzivní. Zajímavé jsou tóny zeleniny doplněné tradičním aroma ovoce. Z ovocných tónů snadno rozpoznáte broskve a jahody. V chuti je vyvážené a středně plné. Ve víně najdete kombinaci živé kyseliny se svěží ovocitosti. V závěru je víno elegantní a svěží. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze, v chladu a temnu. Podávejte vychlazené na teplotu 8°C. Nechte víno chvíli ve skleničce rozvonět. 

Doporučujeme podávat k salátu, těstovinám s cuketou a sezónní zeleninou. Ve vinařství doporučují ideálně víno párovat s letním západem slunce :-). 

Příběh vinařství

Vinařství Adega Mae bylo založeno v roce 2010. O produkci vín se stará mladý nadějný vinař Diogo Lopes. jako konzultant zde působí známý portugalský vinař Anselmo Mendes. Ve vínech snadno rozpoznáte jeho rukopis. Porovnat můžete s jeho víny z regionu Vinho Verde.

Název vína Dory byl inspirován rybářskými veslicemi, kterým se v Portugalsku říká Dory. Tuto veslici si můžete prohlédnout na etiketě vína. Jsou součástí portugalské historie a symbolizují pevné pouto mezi Portugalci a oceánem. Název vína vybrali ve vinařství proto, aby vzdali hold lidem, kteří v minulosti i dnes vykonávají nelehké rybářské řemeslo. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžová vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Růžové víno
Region: Lisabon
Odrůdy: Touriga Nacional, Aragonez
Aroma: zelenina, broskve, jahody

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae