Dárková sada Rocim červené a bílé víno

680 Kč
Skladem (5 ks)
  • Typ: suchá vína
  • Region: Alentejo

 

  • Počet lahví v sadě: 2x750 ml + luxusní dárková krabička

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah dárkové sady

Charakteristika vín

Dárková sada je složena ze dvou perfektních suchých vín z našeho milovaného vinařství Rocim. Vína dodááme v moderní, kvalitně zpracované krabičce s logem vinařství Rocim, kterou uzavřete magnetickou pečetí.

Prvním z vín je suché bílé víno Rocim. Je vyrobené ze tří odrůd Antao Vaz, Arinto a Viosinho. Antao Vaz je nejtypičtější bílá odrůda pro Alentejo. Velmi dobře snáší zdejší horké podnebí a dává vína plná a velmi komplexní. Typické je pro ní aroma tropického ovoce. Odrůda Arinto se přidává do směsí hlavně kvůli svojí výrazné kyselině. Typické je pro ní aroma zelených jablek a citrusů. V porovnání s populárním Arintem není odrůda Viosinho příliš oblíbená. Je to hlavně kvůli nízké produktivitě. Vína obsahující tuto odrůdu jsou plná ale zároveň velmi osvěžující a šťavnatá. Těch nejlepších výsledků dosahuje právě v horkých regionech. Díky zmíněným třem odrůdám je toto víno perfektně vyvážené a komplexní. Ve vůni snadno odhalíte aroma vyzrálých hrušek v kontrastu s vůní zelených jablek. Celkově je víno velmi harmonické a šťavnaté. Má příjemnou kyselinu a mineralitu. Je to perfektní ukázka nového stylu vín z Alenteja. 

Druhým vínem je červené víno Rocim. Je vyrobené ze tří odrůd Aragonez, Alicante Bouschet a Touriga Nacional. Toto víno zraje 6 měsíců ve francouzských dubových sudech a než doputuje na stoly zákazníků, zraje ještě 6 měsíců v lahvi. Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni jsou příjemné ovocné tóny. Převažují tóny lesního ovoce a vyzrálých třešní. Z bylinek jsou ve víně patrné tóny máty. Zajímavé je také aroma balsamica. Zráním v dubových sudech víno získalo jemné aromatické tóny kakaa a dřeva. Víno má již příjemně zakulacenou tříslovinu. V chuti je bohaté, šťavnaté a velmi dobře strukturované. 

Servírování a skladování

Vína skladujte v chladu a temnu, ideálně v ležaté poloze. Červené víno podávejte je při teplotě okolo 17°C. Bílé si vychlaďte na 10-12°C.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sady
Typ: červené a bílé víno
Druh: suchá
Region: Alentejo
Počet lahví: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim