Dárková sada Rocim červená vína

870 Kč
Skladem (6 ks)
  • Typ: suchá červená vína
  • Region: Alentejo

 

  • Počet lahví v sadě: 2x750 ml + luxusní dárková krabička

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah dárkové sady

Charakteristika vín

Dárková sada je složena ze dvou perfektních suchých červených vín z našeho milovaného vinařství Rocim. Vína jsou dodáváme v moderní, kvalitně zpracované krabičce s logem vinařství Rocim, kterou uzavřete magnetickou pečetí.

Prvním vínem je červené víno Rocim. Je vyrobené ze tří odrůd Aragonez, Alicante Bouschet a Touriga Nacional. Toto víno zraje 6 měsíců ve francouzských dubových sudech a než doputuje na stoly zákazníků, zraje ještě 6 měsíců v lahvi. Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni jsou příjemné ovocné tóny. Převažují tóny lesního ovoce a vyzrálých třešní. Z bylinek jsou ve víně patrné tóny máty. Zajímavé je také aroma balsamica. Zráním v dubových sudech víno získalo jemné aromatické tóny kakaa a dřeva. Víno má již příjemně zakulacenou tříslovinu. V chuti je bohaté, šťavnaté a velmi dobře strukturované. 

Druhým vínem je skvělá Rocim Reserva. Po ručním sběru hroznů AragonezAlicante Bouschet a Touriga Nacional se pečlivě vybrané hrozny jemně podrtí a putují do francouzských dubových sudů, kde probíhá fermentace neboli kvašení. To probíhá po dobu 12 dnů. Výsledné víno zraje 14 měsíců v nových francouzských dubových sudech a po nalahvování ještě 6 měsíců v lahvi. Víno má velmi sytou rubínovou barvu. Ve vůni převažují tóny vyzrálého lesního ovoce. Dominuje vůně borůvek a ostružin. Z květinových vůní jsou výrazné tóny fialek typické hlavně pro odrůdu Touriga Nacional. Snadno rozpoznatelné jsou i tóny kakaa. V chuti je víno nejprve svěží s příjemnou kyselinou. Poté přichází ovocná chuť s převahou lesního ovoce a smetany. 

Servírování a skladování

Vína skladujte v chladu a temnu, ideálně v ležaté poloze a podávejte je při teplotě okolo 16-17°C.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sady
Typ: červená vína
Druh: suchá
Region: Alentejo
Počet lahví: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim