Dárková sada Crasto červené a portské víno

760 Kč
Skladem (6 ks)
  • Typ: suché červené víno, portské víno
  • Region: Douro

 

  • Počet lahví v sadě: 2x750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah dárkové sady

Charakteristika vín

Sadu portského a červeného vína jsme v takhle pěkné dárkové krabičce zatím v nabídce neměli. A proto jsme se rozhodli jí do sortimentu zařadit. V sadě na vás čeká skvělé červené víno z oblasti středního Doura a portské víno, které je stylově odlišné od portských vín, která jsme doposud nabízeli. Quinta do Crasto je vinařství s neuvěřitelnou tradicí sahající do roku 1615. Obě vína vyrábí v oblasti středního Doura. Zde mají krásné terasovité vinice s výhledem na řeku. 

V této sadě máte možnost ochutnat stejné hrozny zpracované v jednom případě na klasické suché víno a v druhém případě na portské víno. Z místních dourských odrůd lze totiž vyrobit jak suché víno, tak víno portské.

Jako první doporučujeme ochutnat červené víno Crasto DOC 2019. Ve vůni jsou patrné tóny vyzrálého červeného ovoce. Víno je i v chuti velmi ovocné. Má na mladé víno výraznější tříslovinu, ale přesto je už nyní velmi dobře pitelné. Podávejte při teplotě okolo 17°C. 

Jako digestiv můžete ochutnat portské víno Finest Reserve. Ve vůni jsou tóny červeného ovoce a v závěru rozeznáte i tóny balsamica. Víno zrálo bez přístupu kyslíku, aby se v něm zachoval charakter čerstvých hroznů. Jak už jsem avizovala, jedná se o odlišný styl portského vína než jsme doposud dováželi. Portské z vinařství Quinta do Crasto jsou skvěle pitelná a ovocná. Jsou jemnější díky šlapání hroznů v kamenných nádržích. Díky tomu ve víně není tolik třísloviny z rozdrcených peciček hroznů. A výsledné víno je pak hodně zakulacené a jemné. Servírujte při teplotě okolo 14°C. 

Servírování a skladování

Vína skladujte v chladu a temnu, ideálně v ležaté poloze. Červené víno podávejte je při teplotě okolo 17°C ve větší sklenici. Portské víno podávejte vychlazené na přibližně 14°C v menší skleničce tulipánového tvaru. 

Červené víno servírujte ke steakům, pečenému králíkovi nebo ke kachně s červeným zelím. Portské víno můžete podávat samotné jako digestiv. Případně ho můžete servírovat s brownies s malinovým přelivem nebo s různými druhy čokolád.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sady
Typ: červené a portské víno
Region: Douro
Počet lahví: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Přestože je vinařství Quinta do Crasto nováčkem v naší nabídce, tak jeho kořeny sahají až do 17. století. V roce 1910 koupil vinařství Constantino de Almeida (spolumajitel Port house of Constantino). V roce 1980 převzala vinařství Constantinova vnučka Leonor se svým manželem - Jorge Roquette. Celé vinařství opravili a vytvořili z něho úspěšný rodinný podnik. V roce 1994 se změnila právní úprava v Portugalsku. Do té doby mohli vyvážet portská vína mimo Portugalsko pouze velké vinařské domy. Nový zákon umožnil vývoz i samostatným menším vinařům. Díky tomu od roku 1994 vyváží Quinta do Crasto svá portská i klasická suchá vína do celého světa. Od té doby patří Quinta do Crasto mezi nejlépe fungující rodinné podniky v údolí Doura. 

Vinařství se nachází v samém srdci regionu Douro (subregion Cima Corgo) mezi městy Peso da Régua  a Pinhao. Jejich vinice jsou vysázeny přímo na břehu a stoupají až do nadmořské výšky 600m.n.m.. Nejčastější jsou terasovité vinice, jako podloží převažuje břidlice. 

Pár stručných faktů o vinařství

  • Region: Douro
  • Rok založení: 1615
  • Majitelé: Jorge a Leonor Roquette
  • Hlavní vinaři: Dominic Morris, Manuel Lobo, Tomás Roquette
  • Velikost vinařství: 150 ha 
  • Velikost vinic: 70 ha
  • Roční produkce lahví: 816 000

crasto