Petiscada tuňák Algarve style

Tip od Viléma
135 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Tuňák:  Algarve style

  • Hmotnost balení: 100 g
  • cena za 100g: 135 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Během dovolené na jihu Portugalska jsem objevila firmu Saboreal a jejich výrobnu Conserveira do Arade v blízkosti města Portimão. Jedná se o malou ruční manufakturu s nízkou roční produkcí. Vymysleli tu vlastní technologii přípravy ryb pro výrobu konzerv. Místo předváření je dehydratují. Díky tomuto procesu mnohem lépe zachovají chuť čerstvých ryb. Kladou také důraz na to, jak se s ingrediencemi použitými ve výrobě zachází. Převážnou část surovin nakupí přímo v regionu Algarve, aby byli schopní zajistit co největší čerstvost produktů.

Jejich speciálním produktem je tzv. Petiscada. Jsou to naložené ryby ve skleničkách s jejich vlastní recepturou. I v tomto případě vše dělají ručně. Nejprve připraví celou směs, tu pak ručně naplní do lahviček a lahvičky následně sterilizují. Datum spotřeby najdete na lahvičkách pod ploutví. Minimální trvanlivost Petiscady je 2 roky od naplnění. V tomto případě najdete v lahvičce směs tuňáka naloženého v tradiční směsi vystihující to, co nejlépe charakterizuje region Algarve. Spolu s tuňákem tak najdete v lahvičce rajčata, vůni i chuť perfektně zvýrazňuje zelený pepř. Z bylinek je tam také zastoupené oregano. 

Směsi jsou ideální na přípravu těstovin. Zamícháním do těstovin budete mít velmi rychlý a chutný oběd nebo večeři pro 1-2 osoby. Směs můžete využít i do wrapů, na bruschettu nebo na klasickou topinku, ale i jako součást salátu. Tuňákovou směs můžete využít i jako náplň pečených paprik. 

Složení

Tuňák (50%), rajčata, cibule, zelený pepř, citron, olivový olej, oregano, sůl, pepř, želírující látka agar

Nutriční hodnoty ve 100 g

  • Energetická hodnota: 98 kcal
  • Tuky: 4 g
  • z toho nasycené tuky: 0,63g
  • Sacharidy: 1 g
  • Bílkoviny: 14,5 g
  • Sůl: 1,23 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Sardinky
Typ: Petiscada sardinky se sušenými rajčaty
Původ: Portugalsko
Hmotnost brutto: 100g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Conserveira do Arade byla založena v roce 2015. Vznikla na břehu řeky Arade v portugalském Algarve. Tato řeka také propůjčila konzervárně jméno. Vlastníkem konzervárny je firma Saboreal. Já jsem tuhle skvělou manufakturu objevila v roce 2023 na dovolené v Algarve, kdy jsem chtěla navštívit nějakou výrobnu sardinek. To jsem ale netušila ještě, že mě jejich produkty natolik zaujmou. Během prohlídky konzervárny nás Elisa provedla všemi stádii výroby. Veškeré procesy tu totiž dělají ručně. Od čištění sardinek, skládaní do plechovek, přes zalévání olivovým oleje, až po finální balení do papírového obalu. Konzervy jsme jsme ochutnali a byly super. Je to zase úplně jiný produkt než naše sardinky z firmy A Banca da Sardinha. Sardinky z konzervárny Arade jsou o něco větší. Razí totiž teorii, že není udržitelné chytat malé sardinky. Sardinky vyrábí odlišným způsobem než jsme byli zvyklí, a proto je produkt opravdu zajímavý. V nabídce plechovek najdete i dva druhy s makrelou. 

Kromě klasických sardinek jsme vyzkoušeli i směsi naložené ve skleničkách. A co si budeme povídat, ty nás zaujaly také. Proto i je najdete i v naší nabídce. Tyto směsi jsou skvělé do těstovin, tortil a do dalších pokrmů, které vám postupně představíme. Ve skleničkách najdete sardinky, makrely ale i tuňáka.

Conserveira do Arade