Papa Anzóis kranas v olivovém oleji s citronem

Tip od Viléma
120 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Kranas:  v olivovém oleji s citronem

  • Hmotnost balení: 120 g
  • Hmotnost ryb: 80 g
  • cena za 100g: 100 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Během dovolené na jihu Portugalska jsem objevila firmu Saboreal a jejich výrobnu Conserveira do Arade v blízkosti města Portimão. Jedná se o malou ruční manufakturu s nízkou roční produkcí. Vymysleli tu vlastní technologii přípravy ryb pro výrobu konzerv. Místo předváření je dehydratují. Díky tomuto procesu mnohem lépe zachovají chuť čerstvých ryb. Kladou také důraz na to, jak se s ingrediencemi použitými ve výrobě zachází. Převážnou část surovin nakupí přímo v regionu Algarve, aby byli schopní zajistit co největší čerstvost produktů. Výroba sardinek a ostatních ryb v konzervách má v oblasti Algarve konkrétně v blízkosti města Portimão velkou tradici. V minulosti tu byl velmi rozvinutý konzervárenský průmysl. Postupně ale továrny zavíraly a dneska tu najdeme konzervárny jen velmi sporadicky.

Kranas je velmi chutná ryba podobná makrele a v konzervě je úplnou novinkou v naší nabídce. Doposud jsme nabízeli v konzervách jen sardinky. V tomto případě můžete ochutnat kranase naloženého v olivovém oleji s citronem. Grilovaný kranas je vyhlášenou pochoutkou hlavně na Azorských ostrovech. Portugalsky se kranas řekne "Carapau" anglicky pak rybu najdete pod názvem "Horse Mackerel". 

Složení

Kranas (70%), olivový olej (17,5%), citron (12,5%), sůl 

Nutriční hodnoty ve 100 g

  • Energetická hodnota: 280 kcal
  • Tuky: 24,3 g
  • z toho nasycené tuky: 3,89 g
  • Sacharidy: < 0,5 g
  • Bílkoviny: 14,2 g
  • Sůl: 0,7 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Sardinky
Typ: kranas v olivovém oleji s citronem
Původ: Portugalsko
Hmotnost brutto: 120g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Conserveira do Arade byla založena v roce 2015. Vznikla na břehu řeky Arade v portugalském Algarve. Tato řeka také propůjčila konzervárně jméno. Vlastníkem konzervárny je firma Saboreal. Já jsem tuhle skvělou manufakturu objevila v roce 2023 na dovolené v Algarve, kdy jsem chtěla navštívit nějakou výrobnu sardinek. To jsem ale netušila ještě, že mě jejich produkty natolik zaujmou. Během prohlídky konzervárny nás Elisa provedla všemi stádii výroby. Veškeré procesy tu totiž dělají ručně. Od čištění sardinek, skládaní do plechovek, přes zalévání olivovým oleje, až po finální balení do papírového obalu. Konzervy jsme jsme ochutnali a byly super. Je to zase úplně jiný produkt než naše sardinky z firmy A Banca da Sardinha. Sardinky z konzervárny Arade jsou o něco větší. Razí totiž teorii, že není udržitelné chytat malé sardinky. Sardinky vyrábí odlišným způsobem než jsme byli zvyklí, a proto je produkt opravdu zajímavý. V nabídce plechovek najdete i dva druhy s makrelou. 

Kromě klasických sardinek jsme vyzkoušeli i směsi naložené ve skleničkách. A co si budeme povídat, ty nás zaujaly také. Proto i je najdete i v naší nabídce. Tyto směsi jsou skvělé do těstovin, tortil a do dalších pokrmů, které vám postupně představíme. Ve skleničkách najdete sardinky, makrely ale i tuňáka.

Conserveira do Arade