Ochutnávka tremocos 4 x 445g

ZDARMAZDARMA
degustační sada Tremoco lupina
396 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Téma: nové druhy tremocos
  • Složení: tremoco chilli, oregano, solný květ a přírodní

 

  • Region: Castelo de Paiva
  • Vinařství: Agrinemus

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady


Ochutnávka nových tremocos

Hledali jsme pro vás nového dodavatele oliv a místo toho jsme našli nového dodavatele tremocos. Malá rodinná firma Agrinemus pěstuje tremoco (česky lupinu nebo také vlčí bob) v blízkosti městečka Castelo de Paiva od roku 2008. V tomto regionu je tradice pěstování lupiny velmi dlouhá. Věříme, že až je ochutnáte, tak si je zamilujete stejně jako my. A proto jsme pro vás připravili degustační sadu všech čtyř druhů tremocos s dopravou zdarma. Je to ideální příležitost, jak vyzkoušet všechny tremocos najednou a uvidíte, který druh vás zaujme nejvíc. Já ačkoliv nejsem milovník pálivých jídel, tak jsem si oblíbila nejvíc chilli a oregano :-). 

Tremocos s oreganem mě napoprvé nadchly snad úplně nejvíc. Ta chuť je hodně zajímavá. Řekla bych, že to s nadsázkou trochu připomíná bramborák. Oregano je typická bylinka používaná ve Středomoří a k lupině se k perfektně hodí. Co se týká nutričních hodnot, tak lupina je bohatá na proteiny a vlákninu. Můžete ji jíst samotnou, se slupkou nebo bez slupky. Hodí se i do salátů, nebo z ní jde připravit velmi chutný hummus. 

Jak už jsem zmínila v úvodu, já osobně nejsem milovník hodně ostrých jídel, ale tady se bát nemusíte. Tremoco s chilli  jsou mírně pikantní. Chilli se perfektně hodí k jemné chuti tremocos. Navíc chilli papričky jsou bohaté na vitamíny A, E a C.  

Solný květ je nejvzácnější a nejkvalitnější mořská sůl. Sbírá se ručně na malých políčkách s mořskou vodou. Na hladině se díky specifickým klimatickým podmínkám utvoří tenká krusta soli, která se následně ručně sbírá. Je výrazně bohatší na vápník a hořčík než běžná sůl. Příjemně doplňuje jemnou chuť tremocos. Překvapilo nás, že tremocos se solným květem jsou míň slané než tremocos přírodní. Dají se díky tomu v pohodě dát i dětem.

Přírodní tremocos jsou slanější a jsou díky tomu super v kombinaci se suchými i portskými víny. Je to také skvělá součást salátů a nebo jako příloha k masu. Mají nižší kalorickou hodnotu než oříšky nebo chipsy. 

Tak se pusťte do ochutnávky, a když se vám bude chtít, tak můžete jednotlivé druhy ohodnotit hvězdičkami u nás na e-shopu ;-). 

Doplňkové parametry

Kategorie: Olivy a tremoco
Typ: Tremoco lupina
Region: Castelo de Paiva
Počet lahví: 4
Téma: degustace tremocos

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Firma Agrinemus vznikla v roce 2008 ve městečku Castelo de Paiva. Na rodinné farmě Quinta da Pinheiral začali pěstovat lupinu(portugalsky tremoco) a pár dalších plodin. Impulzem pro vznik firmy byla myšlenka, že je potřeba něco reálně udělat pro ochranu naší planety. Díky tomu jsou všechny rostliny pěstované v režimu BIO produkce. Cílem celého projektu je produkce bezpečných zemědělských produktů bez chemikálií v souladu s ekologickými principy. Pro firmu Agrinemus je také velmi důležitá ochrana biodiverzity. Kladou velký důraz na lokální zkušenosti. Tradice pěstování tremocos pochází právě z regionu Paiva.

V roce 2010 začaly pracovat na získání certifikace BIO pro svoje produkty. Zároveň se pustili do výroby nových produktů - tremocos s chilli, oreganem a solným květem. 

agrinemus-home