Pato Frio Red Edition 2013 suché červené

 
  • 1 z 3
 
Typ: suché červené víno
Region: Alentejo
Obsah alkoholu: 14 %

Odrůdy: Aragonez, Alicante Bouschet, Alfrocheiro
Aroma: švestky, ostružiny, čokoláda

Zbytkový cukr: 1,4 g/l
Obsah kyselin: 5,4 g/l
Objem lahve: 750 ml

trademark-logo
Dostupnost Vyprodáno
230 Kč
Kód produktu CW1025
Značka Ribafreixo
Kategorie Červená vína
 

Charakteristika vína

Toto cuvée je tvořeno ze tří odrůd. Nejprve sklízí odrůda Aragonez, poté Alfrocheiro a nakonec Alicante Bouschet. Hrozny jsou sbírány ručně a ihned po sběru jsou umístěny do chladících místností, kde je teplota kolem 10°C. Zde hrozny odpočívají 12 hodin. Poté se hrozny ještě jednou třídí a následně putují do lisu. Všechny tři odrůdy na výrobu vína Pato Frio fermentují zvlášť.Víno Pato Frio Red Edition z části zraje ve francouzských dubových sudech a z části v nerezu. Poté se vína scelí a výsledné cuvée má díky tomu jemný nádech dubových sudů. Víno je vyrobeno ze tří odrůd Aragonez 60% (Tempranillo), Alfrocheiro 20% a Alicante Bouschet 20%. Odrůda Aragonez dává vínu příjemný švestkový nádech, Alfrocheiro aroma tmavého bobulovitého ovoce a Alicante Bouschet kořenitost. V závěru je patrná chuť hořké čokolády a jemné tóny dubových sudů.

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte při teplotě 16-17°C. Vinař uvádí potenciál zrání 6 let od nalahvování. 

Doporučujeme podávat k dušenému masu, jehněčímu a vepřovému masu, skvěle se také hodí ke zvěřině.

Příběh vína a vinařství

Vinařství založili v roce 2009 dva muži. Mário Pinheiro (rodák z Jižní Afriky) a Nunó Bicó (původem z Alenteja). Mário se stará o prodej vín a Nunó má na starost produkci.

Při naší poslední návštěvě jsme majitele firmy vyzpovídali, co znamená název vína a jak tvoří názvy svých vín. Víno Pato Frio v překladu znamená "studená kachna" a je to prý výplod majitelovi fantazie.

Ocenění

brux

Typ červené víno
Druh suché
Region Alentejo
Odrůdy Aragonez, Alicante Bouschet, Alfrocheiro
Aroma švestky, ostružiny, čokoláda

Projekt vinařství Ribafreixo byl zahájen v roce 2007. Celý projekt byl nápadem dvou mužů. Prvním z nich byl Mário Pinheiro, rodák z Jižní Afriky a druhý byl Nuno Bicó, rodák z Alenteja. Spojili své síly a začali budovat zcela nové vinařství. Koupili vinice v samém srdci vinařské oblasti Alentejo. Jejich vinice se nachází poblíž města Vidigueira. První roky svojí sklizeň zpracovávali v prostorách u svého hlavního vinaře Paula Laureana. Před třemi lety dokončili stavbu svojí vlastní budovy na vinici Moinho do Branco. Zajímavostí je, že mají v nabídce více bílých vín než červených. Většina vinařství v Portugalsku to má přesně naopak. Téměř všichni mají větší zastoupení čevených vín. Zdejší vinici totiž chrání pohoří před přílišným horkem, a proto se tu daří hlavně bílým hroznům. Vinařství je velmi inovativní. Na jaře 2016 kompletně vyměnili etikety všem svým vínům a začala tak nová éra tohoto vinařství. 

ribafreixo

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.