Burmester

V roce 1730 založili v Londýně Henry Burmester a John Nash firmu Burmester & Nash. V té době se ale věnovali obchodu s obilovinami. Teprve o dvacet let později v roce 1750 se přemístili do Portugalska, konkrétně do Vila Nova de Gaia, kde se začali věnovat obchodu s portskými víny. Portská vína vyváželi hlavně do Británie, ale pozadu nezůstal ani vývoz do zbytku Evropy. Rodinné jméno Burmester pochází z německého slova "Burgmeester", což v překladu znamená starosta. Původní firma byla v 18.století zrušená. Syn zakladatele Henry Burmester Junior se svými dvěma syny založil novou společnost, specializující se pouze na obchod s vínem - H.Burmester & Sons. V současnosti celá firmy spadá do skupiny Sogevinius. 

Firma Burmester obhospodařuje vinici Quinta do Arnozelo v oblasti Douro Superior. Ta je považována za jednu z nejsušších částí Doura vůbec. Je tu minimum dešťových srážek, a co ose týká půdy, tak tu převažuje břidlice a žula. Zdejší nehostinné podmínky však vinné révě opravdu svědčí. Celková rozloha vinic Quinta do Arnozelo je okolo 100 hektarů a nachází se v nadmořské výšce okolo 300 m.n.m.. Z odrůd tu dominuje tradiční Touriga Nacional (cca 50%), dále pak Touriga Franca, Tinta Roriz a Tinto Cao. V malé míře tu pěstují také odrůdy Tinta Amarela a Tinta Barroca. 

Ve Vila Nova de Gaia si můžete jejich sklepy prohlédnout hned vedle mostu Ponte de Luís. Seznámí vás v rámci komentované prohlídky s historií firmy a na konci ochutnáte i jejich portská vína. Základní komentovaná prohlídka vás vyjde na 12 euro. Pokud byste měli zájem o párování portských vín s čokoládou, pak si vyčleňte na prohlídku 16 euro. 

Burmester

4 položek celkem
Burmester Ruby Reserve Sotto Voce portské víno v tubusu
569 Kč
CW291
Burmester Tawny Reserve Jockey Club portské v tubus CW290
Burmester 10leté tawny v dárkovém tubusu
865 Kč
CW289
bílé portské víno Burmester
370 Kč
CW287

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem