Karton Mariana Brut šumivé bílé Blanc de Blancs

Výhodný karton
2 100 Kč –15 %
výhodný karton šumivých vín Mariana
2 100 Kč –15 % 1 780 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: Blanc de Blancs - šumivé bílé Brut
  • Region: Alentejo
  • Obsah alkoholu: 12,5 %

 

  • Odrůda: 100% Arinto
  • Aroma: kvasinkové, citrusy

 

  • Zbytkový cukr: 1,3 g/l
  • Obsah kyselin: 5,7 g/l
  • Objem lahve: 6x 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Na lahvi tohoto vína naleznete nápis "Blanc de Blancs". Ten značí, že je to bílé víno vyrobené s použitím pouze bílých hroznů. Proč to zmiňuji? Při výrobě bílých šumivých vín se totiž často používají červené hrozny. Portugalskou velmi známou červenou odrůdou, která se používá na výrobu bílého šumivého vína, je Baga. Nicméně šumivé víno Mariana je vyrobeno z bílé odrůdy Arinto. Odrůda je hodně zastoupená právě v centrální části Portugalska nebo na severu země. Pro tuto odrůdu je typické aroma citrusů. Ve víně tak najdete například svěží tóny limetky. Velkou předností této odrůdy je to, že si umí zachovat svoje kyselinky i teplých oblastech Alenteja. Proto je často součástí cuvée. 

Šumivé Mariana víno je vyrobeno klasickou Champagne metodou (kvašení v lahvi). Má citrusově světlou barvu. Ve víně nalezneme charakteristické kvasinkové aroma s nádechem citrusů. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze v chladu a temnu. Víno podávejte vychlazené na teplotu 5-10 °C.

Doporučujeme podávat k restovaným mandlím, šunce Serrano, uzenému lososovi nebo k sýru typu Brie. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivá vína
Zbytkový cukr: Brut
Typ vína: Šumivé víno
Region: Alentejo
Druh: Blanc de Blancs
Odrůdy: 100% Arinto
Aroma: citrusy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim