Odrůdová vína z vinařství Adega Mae

ZDARMAZDARMA
Odrůdová vína z vinařství Adega Mae
1 800 Kč
Skladem (1 ks)
  • Typ: suchá vína
  • Region: Lisabon

 

  • Vína z odrůd: Viosinho, Touriga Nacional a Touriga Franca
  • Počet lahví v sadě: 6x750 ml 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

Sada obsahuje šest lahví vín z typických portugalských odrůd z vinařství Adega Mae. 

Odrůda Viosinho

Viosinho je díky svým vlastnostem oblíbenou součástí cuvée v Portugalsku. Výslednému vínu dává tato odrůda potřebnou kyselinu, tělo a velmi zajímavou chuť. Jako jednoodrůdové víno je to však rarita. V Portugalsku se často tato odrůda nazývá "Portugalský Sauvignon Blanc", hlavně díky svému výraznému aroma. V současnosti se Viosinho pěstuje pouze na asi 100 hektarech portugalských vinic, což není mnoho. Jeho popularita  ale stále víc roste. Má totiž skvělé vlastnosti pro výrobu plnějších aromatických vín s dlouhým potenciálem pro zrání. 

Odrůda Touriga Nacional

Touriga Nacional je nejcennější portugalská červená odrůda. Většinou se pěstuje v oblasti údolí řeky Douro nebo v horké oblasti Alentejo. Vína z těchto dvou oblastí bývají mohutná, plná s výraznější tříslovinou. I proto bývá Touriga Nacional často součástí cuvée. Mísí se často s odrůdami Touriga Franca nebo Tinta Roriz. V cuvée s těmito odrůda nemívá tak výraznou tříslovinu a výsledné víno je mnohem harmoničtější.

Odrůda Touriga Franca

Touriga Franca se pěstuje převážně v údolí Doura, kde je také jednou z pěti  nejlepších odrůd pro výrobu portských vín. Pokud jste milovníky Malbecu nebo Merlotu, pak rozhodně tuto tradiční portugalskou odrůdu vyzkoušejte. Typické je pro ní výrazné aroma lesního ovoce a květin. Dále pak sytá barva a plná a bohatá chuť. Nejčastěji se s touto odrůdou můžete setkat v cuvée společně s odrůdami Touriga Nacional a Tinta Roriz. S těmi tvoří nerozlučnou trojici. Samotné jednoodrůdové víno je spíš raritou, která rozhodně stojí za zkoušku. U vinařů je odrůda oblíbená hlavně z důvodu velmi dobrých výnosů a vysoké odolnosti vůči různým typům chorob, díky které plodí zdravé hrozny. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sady vín, oliv a olivových olejů
Typ: červená a bílá vína
Druh: suchá
Region: Lisabon
Odrůdy: Viosinho, Touriga Nacional, Touriga Franca
Počet lahví: 6

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae