Pinta Negra Brut šumivé bílé Blanc de Noir

250 Kč
Skladem (4 ks)
  • Typ: Blanc de Noir - šumivé bílé Brut
  • Region: IG Lisabon
  • Obsah alkoholu: 11,5 %

 

  • Odrůda: Aragonez, Caladoc
  • Aroma: bílé květy, zelené jablko

 

  • Zbytkový cukr: 8,5 g/l
  • Obsah kyselin: 7,7 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Bílé šumivé víno Pinta Negra je vyrobené ze dvou červených odrůd. Jedná se tedy typ šumivého vína Blanc de Noirs. Těmi zmíněnými červenými odrůdami jsou Aragonez a Caladoc. Zatímco odrůdu Aragonez většina z vás zná, i když často spíš pod názvem Tempranillo, tak odrůda Caladoc je pro Portugalsko celkem netypická. Nejčastěji se s ní setkáte ve Francii v oblasti Languedoc. Pojďme se ale podívat na to, jak probíhá výroba tohoto šumivého vína. Po sklizni následuje jemné lisování, poté dekantace a fermentace při teplotě okolo 14-15°C po dobu 15ti dnů. Výsledné víno zraje po dobu tří měsíců. Poté přichází na řadu metoda Charmat, která se používá velmi často pro výrobu šumivých vín. Dává lehká a jemná šumivá vína. A v čem spočívá tato metoda? Druhotné kvašení vína probíhá v nerezových tancích, ze kterých se pak víno pod tlakem stáčí do lahví. Výroba šumivého vína metodou Charmat je rychlejší a zároveň ekonomičtější. 

Víno má jemnou citrusovou barvu. Ve vůni najdete svěží tóny s nádechem zeleniny, bílých květů a zelených jablek. V chuti je svěží, šťavnatá kyselina. Víno je úžasně lehké s výraznou ovocnou chutí. Má jemný ale zároveň velmi živý závěr.  

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze v chladu a temnu. Víno podávejte vychlazené na teplotu 8-10 °C.

Doporučujeme podávat k rybám, mořským plodům, sushi a nebo třeba k letním salátům. Pokud hledáte inspiraci na saláty, tak mrkněte na food blog Kitchen story ;-)

Doplňkové parametry

Kategorie: Portugalská vína
Zbytkový cukr: Brut
Typ vína: Šumivé víno
Region: Lisabon
Druh: Blanc de Noirs
Odrůdy: Aragonez, Caladoc
Aroma: bílé květy, zelené jablko

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
L Avatar autora | 23.8.2022
Skvělý poměr cena/výkon, není složité a příjemně se pije

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae