Filipe Palhoca Merlot 2021 suché červené

245 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Setúbal
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůda: 100% Merlot
  • Aroma: vyzrálé višně, maliny, pepř, koření

 

  • Zbytkový cukr: 2,6 g/l
  • Obsah kyselin: 5,27 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Rodinné vinařství Filipe Palhoca vyrábí svoje vína od roku 1950 na poloostrově Setúbal. Já jsem tohle vinařství navštívila v roce 2017 a zaujalo mě příjemnou rodinnou atmosférou. Skupina, kterou jsem po Portugalsku provázela, si v tomhle vinařství nakoupila největší zásoby vín. Mají totiž velmi dobrý poměr cena versus kvalita, a tak jsem se rozhodla vinařství zařadit do naší nabídky. 

Na Setúbalu probíhá sklizeň v září. Sklizené hrozny se ve vinařství jemně podrtí. Při výrobě využívají metodu prodloužené macerace v nerezových nádržích, díky tomu se do výsledného vína uvolní víc aromatických látek z hroznů. Fermentace probíhá při teplotě okolo 28°C. Výsledné víno poté zrálo 8 měsíců ve francouzských dubových sudech. 

Víno má rubínovou barvu. Pro Merlot je typické aroma vyzrálých višní, malin a švestek. Z koření snadno rozpoznáte tóny pepře. Chuť je intenzivní a vyvážená. Ve víně je středně výrazná tříslovina.

Zajímavost: odrůda Merlot má tenké slupky, a proto je extrémně citlivá na prostředí, ve kterém se pěstuje. Je tak mnohem náročnější na obhospodařování než třeba Cabernet Sauvignon. Zároveň dozrává přibližně o dva týdny dřív než Cabernet, což je v případě deštivé sklizně velká výhoda.

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 16°C. Doporučujeme otevřít minimálně 10 minut před podáváním. Vinař udává potenciál zrání u tohoto vína 5 let od nalahvování. 

Doporučujeme podávat k drůbežímu masu, mírně kořeněnému červenému masu, restované zelenině, kachně. Tento Merlot má vyšší alkohol, a tak se bude hodit víc k tučnějším pokrmům. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Portugalská vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Setúbal
Odrůdy: 100% Merlot
Aroma: vyzrálé višně, maliny, švestky, pepř, koření

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
DL Avatar autora | 9.2.2023
Super víno, silné, pestrá paleta ovocných chutí, delší konec, taniny a koření jsou tam také. Jedno z mých oblíbených vín.

Filipe Palhoca je menší rodinná firma, kterou jsem objevila celkem náhodou při sestavování poznávací cesty po Portugalsku pro skupinku moravských vinařů. Nakonec jsme vinařství v roce 2017 navštívili v rámci této cesty. Zaujala mě příjemná rodinná atmosféra a skvělá vína, proto jsme se rozhodli vína zařadit do naší nabídky. A teď něco málo z historie. Vinařství založil v roce 1950 Filipe Jorge Palhoca. Vinařské kořeny této rodinné firmy ale sahají ještě dál a to k jeho otci, který měl malé vinařství. Vinařství postupem času rozšiřovalo své vinice, ale vína do nedávná prodávali takříkajíc ze dvora. Svojí kvalitou si jejich vína získala věrné zákazníky a Filipe Jorge se stal velmi uznávaným vinařem na Setúbalu. V roce 1984 se rozhodli vybudovat nové vinařství na vinici Quinta da Invejosa. Teprve od roku 2016 sdílí své nadšení s návštěvníky v rámci komentovaných prohlídek a ochutnávek ve vinařství.

vina%C5%99stv%C3%AD%20Filipe%20Palhoca