Pocas Tawny Reserve Collector´s Edition portské

780 Kč
Skladem (6 ks)
  • Typ: portské víno Reserve
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 20 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
  • Aroma: sušené ovoce, kouřové tóny, vanilka

 

  • Zbytkový cukr: 100,2 g/l
  • Obsah kyselin: 3,79 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

tawny reserve

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTERISTIKA VÍNA

Součástí řady sběratelské edice vinařství Pocas je i toto portské víno Tawny Special Reserve. Je dárkově balené a lahvované v dekantéru, což z něho dělá velmi pěkný dárek pro všechny milovníky portských vín. Hrozny na výrobu tohoto vína se sklízí na vinicích v oblasti středního Doura a v Douro superior. Stáří vinic se pohybuje od 20ti do 40ti let. Veškeré hrozny se kvůli strmému terénu sklízí ručně. Ve vinařství se pečlivě třídí a poté putují do lisu. Do kvasícího moštu se v určitý moment přidá vinná pálenka s obsahem alkoholu 77%. Tím dojde k zastavení kvašení a ve víně tak zůstane vysoký zbytkový cukr a obsah alkoholu se vyšplhá na 20%. Výsledné víno pak zraje minimálně 7 let v dubových sudech. 

Víno má hnědou barvu s jantarovými odlesky. Ve vůni najdete typické tóny pro víno typu Tawny. Narazíte na aroma sušeného ovoce, jemný nádech koření, kouřové tóny a díky zrání v sudech i na aroma vanilky. V chuti je příjemně plné a vyzrálé. Má dlouhou dochuť. 

SERVÍROVÁNÍ A SKLADOVÁNÍ

Skladujte v temnu a v chladu. Tím, že víno zraje v dubovém sudu procesem řízené oxidace, tak se po nalahvování už dál nezlepšuje. Jakmile se nalahvuje je v ideální kondici pro konzumaci. I z toho důvodu se víno nechává do poslední chvíle zrát v sudech a lahvuje se až podle přijatých objednávek. 

Doporučujeme podávat jako digestiv při teplotě 17°C nebo mírně vychlazené. Hodí se i k sýrům, sušenému ovoci, ořechům a pudinkovým dezertům s karamelem (například Creme Brulée), jablečným koláčům se skořicí nebo také k tradičnímu portugalskému dezertu Pastel de Nata. 

ZÍSKANÁ OCENĚNÍ

tawny reserve

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Tawny, Reserve
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
Aroma: sušené ovoce, kouřové tóny, vanilka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Pocas bylo založeno v roce 1918. Původně vyráběli vinnou pálenku pro velké firmy produkující portská vína. V průběhu let se ale rozhodli vyrábět svoje vlastní portská vína. Od roku 1975 stojí v čele firmy již třetí rodinná generace. V tuto chvíli vlastní firma Pocas 100 hektarů vinic v certifikované oblasti Douro. Vyrábí nejen portská vína ale i kvalitní klasická červená a bílá vína. Své sklepy mají stále umístěné i v Portu. Z tohoto města se dřívě muselo do světa expotovat veškeré portské víno. Bylo to dané zákonem. Dnes již tento zákon neplatí, ale firma Pocas stále umísťuje část sudů s portskými víny do svých sklepů v Portu. Velkou část vín skladují i ve svých prostorách přímo v údolí Doura. V roce 1999 získala firma významné ocenění od časopisu Revista do Vinhos - "Producent roku v kategorii portských vín". Velké úspěchy sbírají hlavně portská vína. Doteď získali za svá portská vína 30 zlatých, 67 stříbrných a 31 bronzových medailí. Firma disponuje i zásobami velmi starých portských včetně ročníkových vín. Na objednávku jsme tak schopni sehnat i určitý ročník portského vína. Pokud se v daném roce takové portské ve firmě Pocas vyrobilo. 

pocas-1