Pocas Tawny Collector´s Edition 10leté portské

930 Kč
Vyprodáno
  • Typ: portské víno 10leté
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 20 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
  • Aroma: sušené ovoce, rozinky, dřevo

 

  • Zbytkový cukr: 120 g/l
  • Obsah kyselin: 3,84 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

10YO Pocas

Detailní informace

Detailní popis produktu

CHARAKTERISTIKA VÍNA

Vinařství Pocas bylo založeno v roce 1918. V současnosti v Douru obhospodařují 3 vinice (quintas), na kterých sklízí hrozny pro svá portská vína. Přestože výrobci portských vín často hodně lpí na tradicích, tak se v Pocas rozhodli jít moderní cestou a změnili na některá svá prémiová vína lahve. Nechali si navrhnout malou sérii speciálních lahví tzv. sběratelskou edici (Collector´s edition). 

10leté portské víno se po právu řadí do kategorie prémiových portských vín. Je to víno, které potěší snad každého milovníka portských vín. Dlouhým zráním se u něho plně rozvinou veškeré typické tóny pro portské víno typu Tawny. Hrozny se sbíraly na vinici jejíž stáří se pohybuje od 20 do 40 let. Sklizeň probíhá vždy ručně a sklízí se do přepravek po 30 kg. Stejně jako u ostatních portských vín se do kvasícího moštu přidá brandy. Tím dojde k zastavení kvašení a ve víně tak zůstane vyšší obsah alkoholu a vyšší zbytkový cukr. Poté je víno přemístěno do dubových sudů. Přes póry dubového sudu probíhá proces řízené oxidace vína. Díky tomuto procesu se zráním vínu mění barva. U 10letého portského vína je barva jantarově hnědá. Víno se vyrábí mísením různých ročníků tak, aby průměr ročníků použitých pro výrobu vína dal 10 let. 

Ve vůni naleznete tóny dubového sudu, sušeného ovoce a rozinek. Ovocné vůně jsou v harmonii s tóny dubového sudu. V chuti je velmi plné a komplexní. Víno má dlouhý závěr. V samém závěru jsou patrné tóny sušených švestek

SERVÍROVÁNÍ A SKLADOVÁNÍ

Skladujte v temnu a v chladu. Tím, že víno zraje v dubovém sudu procesem řízené oxidace, tak se po nalahvování už dál nezlepšuje. Jakmile se nalahvuje je v ideální kondici pro konzumaci. I z toho důvodu se víno nechává do poslední chvíle zrát v sudech a lahvuje se až podle přijatých objednávek. 

Doporučujeme podávat jako digestiv při teplotě 17°C. Hodí se i k sýrům, sušenému ovoci, ořechům a pudinkovým dezertům s karamelem (například Creme Brulée). 

ZÍSKANÁ OCENĚNÍ

10YO Pocas

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Tawny, 10leté
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
Aroma: sušené ovoce, rozinky, dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Pocas bylo založeno v roce 1918. Původně vyráběli vinnou pálenku pro velké firmy produkující portská vína. V průběhu let se ale rozhodli vyrábět svoje vlastní portská vína. Od roku 1975 stojí v čele firmy již třetí rodinná generace. V tuto chvíli vlastní firma Pocas 100 hektarů vinic v certifikované oblasti Douro. Vyrábí nejen portská vína ale i kvalitní klasická červená a bílá vína. Své sklepy mají stále umístěné i v Portu. Z tohoto města se dřívě muselo do světa expotovat veškeré portské víno. Bylo to dané zákonem. Dnes již tento zákon neplatí, ale firma Pocas stále umísťuje část sudů s portskými víny do svých sklepů v Portu. Velkou část vín skladují i ve svých prostorách přímo v údolí Doura. V roce 1999 získala firma významné ocenění od časopisu Revista do Vinhos - "Producent roku v kategorii portských vín". Velké úspěchy sbírají hlavně portská vína. Doteď získali za svá portská vína 30 zlatých, 67 stříbrných a 31 bronzových medailí. Firma disponuje i zásobami velmi starých portských včetně ročníkových vín. Na objednávku jsme tak schopni sehnat i určitý ročník portského vína. Pokud se v daném roce takové portské ve firmě Pocas vyrobilo. 

pocas-1