Pocas Tawny 10leté portské v Decanteru

899 Kč
Vyprodáno
  • Typ: portské víno 10leté
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 20 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
  • Aroma: sušené ovoce, rozinky, dřevo

 

  • Zbytkový cukr: 120 g/l
  • Obsah kyselin: 3,84 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

10leté portské víno se řadí do kategorie prémiových portských vín. Hrozny pro výrobu tohoto vína se sbírali na vinici jejíž stáří se pohybuje od 20 do 40 let. Hrozny se sbírají ručně do přepravek po 30 kg. Stejně jako u ostatních portských vín se do kvasícího moštu přidá brandy. Tím dojde k zastavení kvašení a ve víně tak zůstane vyšší obsah alkoholu a vyšší zbytkový cukr. Poté je víno přemístěno do dubových sudů. Přes póry dubového sudu probíhá proces řízené oxidace vína. Díky tomuto procesu se zráním vínu mění barva. U 10letého portského vína je barva jantarově hnědá. Víno se vyrábí mísením různých ročníků, tak aby výsledný průměr ročníků použitých pro výrobu vína dal 10 let. 

Ve vůni naleznete tóny dubového sudu, sušeného ovoce a rozinek. Ovocné vůně jsou v harmonii s tóny dubového sudu. V chuti je velmi plné a komplexní. Víno má dlouhý závěr. V samém závěru jsou patrné tóny sušených švestek. Víno je krásným dárkem ke každému důležitému životnímu jubileu. Dodáváno je v dárkové krabičce a v lahvi typu decanteru. 

Servírování a skladování

Skladujte v temnu a v chladu. U tohoto vína byl potenciál pro zrání v dubovém sudu. Po nalahvování je v ideální kondici pro konzumaci. Tato vína se vždy lahvují až podle přijatých objednávek. 

Doporučujeme podávat jako digestiv při teplotě 18°C. Hodí se i k sýrům, sušenému ovoci, ořechům a pudinkovým dezertům s karamelem (například Creme Brulée). 

Získaná ocenění

medaile

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Tawny, 10leté
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
Aroma: sušené ovoce, rozinky, dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Pocas bylo založeno v roce 1918. Původně vyráběli vinnou pálenku pro velké firmy produkující portská vína. V průběhu let se ale rozhodli vyrábět svoje vlastní portská vína. Od roku 1975 stojí v čele firmy již třetí rodinná generace. V tuto chvíli vlastní firma Pocas 100 hektarů vinic v certifikované oblasti Douro. Vyrábí nejen portská vína ale i kvalitní klasická červená a bílá vína. Své sklepy mají stále umístěné i v Portu. Z tohoto města se dřívě muselo do světa expotovat veškeré portské víno. Bylo to dané zákonem. Dnes již tento zákon neplatí, ale firma Pocas stále umísťuje část sudů s portskými víny do svých sklepů v Portu. Velkou část vín skladují i ve svých prostorách přímo v údolí Doura. V roce 1999 získala firma významné ocenění od časopisu Revista do Vinhos - "Producent roku v kategorii portských vín". Velké úspěchy sbírají hlavně portská vína. Doteď získali za svá portská vína 30 zlatých, 67 stříbrných a 31 bronzových medailí. Firma disponuje i zásobami velmi starých portských včetně ročníkových vín. Na objednávku jsme tak schopni sehnat i určitý ročník portského vína. Pokud se v daném roce takové portské ve firmě Pocas vyrobilo. 

pocas-1